Опубліковано 08.06.2018

OОН збільшила прогноз виробництва зернових у цьому році

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) збільшила свій прогноз по світовому виробництву зерна на 2018 рік до 2 610 млн тонн. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на відділ комунікацій FAO.

«Враховуючи перегляд цього місяця у бік підвищення на 7,5 млн тонн, прогноз світового виробництва пшениці становить 754,1 млн тонн. Цей приріст очікується, головним чином, за рахунок Аргентини, а також Канади і Сполучених Штатів, де поліпшення погодних умов дало змогу скоригувати плани на урожай, відповідно, озимої і ярої пшениці. Опубліковані офіційні оцінки по Індії за останні роки вказують на вищі, ніж очікувалось раніше, обсяги виробництва, що також дозволяє переглянути прогноз виробництва у бік підвищення», – йдеться у сьогоднішньому звіті FAO.

По фуражних зернових прогноз світового виробництва на поточний рік був переглянутий у бік зниження на 5,2 млн тонн і становить 1 345 млн тонн, що на 3,2% (44,3 млн тонн) менше рекордно високого рівня 2017 року.

Прогноз світового виробництва кукурудзи у 2018 році знижено до 1 046 млн тонн. Він був переглянутий по Китаю (через скорочення посівних площ у зв’язку з переходом фермерів на вирощування прибутковіших культур) і Бразилії, де затяжна засуха може призвести до скорочення посівних площ і зменшення другого урожаю. Очікується, що це скорочення буде майже повністю компенсовано за рахунок кращих врожаїв в Україні, США і РФ.

Травневий прогноз FAO щодо виробництва рису збільшено на 0,7 млн тонн до 511,3 млн тонн, що на 1,3% вище рекордного обсягу 2017 року. Це обумовлено покращенням перспектив на врожай у Індії.

У новій доповіді FAO наводяться останні прогнози по споживанню зернових культур, яке, як очікується, досягне рекордно високого рівня в наступному році. Загальний обсяг споживання зернових у 2018-2019 досягне рекордного рівня 2 646 млн тонн, что на 1,2% більше порівняно з 2017-2018.

Джерело: ukrinform.ua

Поставити запитання