Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 20.12.2019

Оптові продажі нафтопродуктів в Україні – Держзовнішінформ

Протягом листопада вартість нафти на європейському ринку повільно збільшувалася з 60 USD/бар. до 64­65 USD/бар.

Відповідно до даних, оприлюднених Міненерго США, у серпні цього року видобуток нафти у країні зріс на 5% проти попереднього місяця та досяг 12,365 млн бар./добу. Згідно з даними Міненерго РФ, аналогічний показник у Росії становив 11,304 млн бар./добу. Відповідно до доповіді ОПЕК, видобуток нафти в Саудівській Аравії становив 9,844 млн бар./добу. Таким чином, США продовжують закріплювати позиції світового лідера за обсягами видобутку чорного золота.

Підтримку вартості нафти на світовому ринку надали новини про досягнення домовленостей між США та Китаєм щодо ключових питань торговельної угоди.

Саудівська Аравія зробила заяву про підвищення цін на свою нафту для споживачів у всіх регіонах, а на азійських ринках, які історично є ключовими, премія буде рекордно високою з 2014 року. Варто зазначити, що підвищення цін на легкі сорти нафти є очікуваним, бо з 2020 року починають діяти нові вимоги міжнародної морської організації ООН щодо вмісту сірки в судновому паливі до 0,5% задля зниження шкідливих викидів в атмосферу.

Тиск на вартість нафти на світовому ринку спричиняють статистичні дані щодо зниження індексу ділової активності Китаю за жовтень поточного року до 49,3 пункту (49,8 у вересні). Варто зазначити, що на початок грудня запланована зустріч ОПЕК+.

Наталія Єна,

експертка ДП «Держзовнішінформ»

 

Ознайомтеся з переліком послуг управління досліджень нафтогазопродуктів ДП «Держзовнішінформ» за посиланням http://bit.ly/2pmCa82