Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 01.11.2023

OSTCHEM виготовив у 2023 році на 92% більше продукції, ніж за аналогічний період минулого року

Заводи азотного холдингу OSTCHEM компанії Group DF Дмитра Фірташа виготовили 1,57 млн тонн мінеральних добрив за 9 місяців 2023 року. Зокрема, Черкаський «Азот» виробив 1,22 млн тонн мінеральних добрив (+148%), а «Рівнеазот» наростив обсяги виробництва до 347,3 тис. тонн (+7%).

Про це повідомила пресслужба компанії.

За обсягами виробництва найбільш динамічно зростали карбамід, КАС та аміачна селітра. Так, виробництво КАС зросло на 150%, карбаміду — на 202%, аміачної селітри — на 89%. Водночас, обсяг виробництва ВАС скоротився на 72% до 36,9 тис. тонн.

«Після стрімкого падіння обсягів виробництва у 2022 році наші заводи поступово відновлюють свою діяльність. За 9 місяців ми виготовили на 92% більше продукції, ніж за аналогічний період минулого року, коли було вироблено 817,5 тис. тонн мінеральних добрив. Водночас довоєнного рівня нам поки що досягти не вдалося — завантаження основних потужностей заводів протягом року не перевищувало 70-80%. Причина недозавантаження — критичне зростання обсягів імпорту добрив, які сьогодні завозяться в Україну», — зазначив Сергій Павлючук, керівник азотного бізнесу OSTCHEM.

За його словами, виробничі плани за 9 місяців виконані на 100%, а потужності заводів навантажувалися більш рівномірно, ніж у попередньому році.

«Наші заводи спрацювали без збоїв та вчасно виконали контракти з українськими фермерами. Надалі завантаження заводів залежатиме від попиту на мінеральні добрива. Ми готові до пікового попиту у листопаді-грудні та старту закупівель на весняну посівну 2024 року», — додав Павлючук.

З початку осені динаміка виробництва мінеральних добрив дещо знизилась через спад споживчого попиту. Ключовими чинниками впливу на ринок мінеральних добрив стали:

  • Висока споживча активність навесні-влітку, коли мінеральні добрива були доступнішими за ціною, призвела до насичення значної частини споживчого попиту. Багато аграріїв змогли закупитись мінеральними добривами заздалегідь;
  • Зниження купівельної спроможності аграріїв через призупинення зернової угоди та низькі ціни на сільськогосподарську продукцію;
  • Різке зростання імпорту з дружніх рф країн.

«Обсяг імпорту зростає, що боляче б’є по вітчизняному хімпрому. У третьому кварталі 2023 року приріст імпорту мінеральних добрив становив 46,6%. З початку року загальний обсяг імпортованих в Україну добрив сягнув 1,71 млн тонн. Це свідчить про те, що імпорт перевищує внутрішнє виробництво. Продовжують ввозитись добрива з «дружніх» до рф країн — перепаковані білоруські добрива завозяться в Україну через Польщу та Румунію. Імпорт карбаміду з Туркменії зростає критичними темпами. Характерно, що часто відпускна вартість добрив із пострадянських країн із урахуванням логістичних витрат суперечить усім ринковим законам. Є підстави говорити, що на територію України потрапляють за підробленими сертифікатами походження добрива з росії та Білорусі», — розповів Олег Арестархов, директор департаменту корпоративних комунікацій Group DF.

В компанії вважають, що українські виробники втрачають ринок карбаміду. За даними ДП «Держзовнішінформ» та Державної митної служби України, у 2021 році з Туркменії завезено 22,7 тис. тонн карбаміду, у 2022 році — 55, а за 9 місяців 2023 року — 230 тис. тонн.

 

latifundist.com