Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 01.07.2021

ПДВ для аграріїв: Рада повернула ставку в 20%

Зміни до Податкового кодексу України щодо повернення ставки ПДВ з 14% до 20% на операції з імпорту та постачання на території України деякої сільськогосподарської продукції ухвалили парламентарі на засіданні у четвер, 1 липня, передає УНН.

Йдеться про законопроект №5425-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з постачання окремих видів продукції тваринництва. Документ підтримали 309 парламентарів.

Законопроект відновлює ставку ПДВ 20% при оподаткуванні операцій з постачання/ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції (велика рогата худоба, свині, вівці, молоко незбиране, жито, овес, насіння льону, насіння та плоди інших олійних культур, цукрові буряки).

І відповідно залишає ставку ПДВ 14% по операціях з постачання: пшениці, суміш пшениці та жита, ячміня, кукурудзи, соєвих бобів, насіння свиріпи або ріпаку та соняшнику.

На думку ініціаторів законопроекту, зміни у ставці ПДВ допоможуть усунути ризики здорожачання харчових продуктів і стабілізації цін на відповідних ринках, а також створити рівні і справедливі умови оподаткування ПДВ для агровиробників і підприємств переробної галузі.

Так, автори законодавчої ініціативи зазначили, що всі товари, на які було знижено ставку ПДВ у лютому цього року, є сировиною у вітчизняному виробництві, тож, “виникла ситуація, що підприємства переробної галузі, які переробляють придбану сировину, потрапили в нерівні конкурентні умови порівняно з виробниками товарів, які переробляють власну сировину”.

Вони зазначали, що підприємства переробних галузей України, за умови придбання сировини за зниженою ставкою ПДВ 14%, змушені були “підвищувати відпускні ціни на власну вироблену продукцію, оскільки вимушені покривати різницю, яка виникла внаслідок застосування різних ставок податку на додану вартість, власними коштами”.

 

www.unn.com.ua