Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 06.11.2023

Переробка має стати складовою національної економічної ідеї, – Юлія Свириденко

Завдання Мінекономіки – стимулювати розвиток приватного сектора та створити передумови для більшої фінансової самостійності держави. Для цього маємо розвивати внутрішнє виробництво, залучати інвестиції в реальний сектор та збільшувати несировинний експорт. На цьому наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко у інтерв’ю виданню Forbes.

«Якщо взяти стандарти Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), у розвинених країнах частка переробної промисловості від ВВП становить 20%. Тож ставимо для себе завдання, щоб частка переробки в українському ВВП зросла до такого показника. За сприятливих зовнішніх обставин і послідовної політики стимулювання розвитку переробної промисловості цього можливо досягти за 10 років. Переробка має стати складовою національної економічної ідеї», – відзначила Юлія Свириденко.

За словами Першого віцепрем’єр-міністра України, зміна структури економіки забезпечить значне зростання ВВП та нові робочі місця. І також стане важливою складовою економічної євроінтеграції. Така сама трансформація має відбутись і в структурі експорту. Нині частка переробної промисловості становить близько 35%. Прагнути потрібно до 70-80%.

«Парадокс сьогоднішньої ситуації у тому, що ці зміни пришвидшує війна. Блокування експорту аграрної сировини спричинило зростання агропереробки. За даними митної служби, за девʼять місяців 2023-го експорт борошна зріс на 267%, макаронних виробів – на 22%. Ми фіксуємо інвестиції аграріїв в нові переробні потужності і ще більше чуємо про плани будувати нові заводи найближчим часом. Це і млини, і біоетанол, і глибока агропереробка, і харчові продукти», – підкреслила Юлія Свириденко.

Як зазначила Юлія Свириденко, мета Уряду – зберегти безмитну торгівлю з ЄС. Це один із найбільших партнерів України і це дає українському бізнесу більше можливостей. Йдеться про доступ до ємного платоспроможного ринку і потенційно до структурних фондів ЄС. Виклики – у пошуку коштів на модернізацію, зокрема зелений перехід, сертифікацію і відповідність європейським стандартам.

 

me.gov.ua