Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 12.01.2021

Перша сімейна молочна ферма на Житомирщині розпочала свою роботу

Сім’я Обухівських, заручившись підтримкою проєкту «Сімейні молочні ферми» й місцевої ОТГ відкрила першу сімейну молочну ферму.

Про це пише ogorodniki.news.

У грудні 2020 року запрацювала перша на Житомирщині сімейна молочна ферма в с. Марківка Баранівської ОТГ, орієнтована на 50 корів. З цією подією, на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук», привітала всіх причетних Агенція місцевого органічного розвитку Баранівської ОТГ.

Сім’я Обухівських вже давно мала намір займатись молочним фермерством, але їх зупиняла відсутність досвіду. Під час 18 ознайомчих семінарів, організованих проєктами «Сімейні молочні ферми» й «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», подальшої навчальної екскурсії на робочу ферму в Хмельницькій області, родина вирішила спробувати.

Молоді фермери зізнаються, що наважились на такий крок тільки після того, як заручились підтримкою проєкту «Сімейні молочні ферми», яка охоплює попутні консультації, ветеринарні послуги, фінансову допомогу для реконструкції, побудови й обладнання корівників і необхідних приміщень, купівлю здорових корів, доїльних апаратів, лабораторного обладнання, кормів та подальша організація збуту виробленого на фермі молока на переробні заводи.

Світлана Обухівська розповіла, що хвилювалась на початкових етапах. Але завдяки постійній підтримці проєкту, підказкам від дорадника й ветеринара щодо того, як краще доглядати за худобою, яких проблем можна уникнути, де закупити дешевше корм та якісне обладнання, вона впевнена, що все буде добре. «Важливо, що ми відразу можемо зателефонувати консультанту в тих ситуаціях, які ми не розуміємо, і вони нам допомагають», — говорить вона.

Сьогодні ферма нараховує 13 корів, а в найближчих планах розширення поголів’я до п’ятдесяти особин.