Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 03.06.2021

Перший віце-прем’єр-міністр обговорив з керівництвом Світового банку важливі аспекти впровадження реформ в Україн

2 червня Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко зустрівся з регіональним директором Світового банку у справах країн Східної Європи Арупом Банерджі. Метою зустрічі стало обговорення пріоритетів співпраці у реформах ключових сфер економіки України.

«Наразі в Україні відбувається низка масштабних реформ, які направлені на економічне зростання та створення сприятливого інвестиційного клімату. Зокрема, пріоритетними є питання продовження реформи корпоративного управління, земельної реформи, кліматичної модернізації промисловості, трансформації вугільної галузі. Ми сподіваємося на подальшу плідну співпрацю зі Світовим Банком, фінансову підтримку проектів в Україні та експертну допомогу», – зауважив Перший віце-прем’єр-міністр України Олексій Любченко.

Зокрема, щодо реформи корпоративного управління Перший віце-прем’єр-міністр повідомив, що Уряд України схвалив декілька документів, спрямованих на удосконалення системи управління ключових державних компаній. У червні планується поновлення роботи Номінаційного Комітету за участі представників міжнародних фінансових установ для визначення кандидатур на посади членів наглядових рад та керівників державних компаній.

«Корпоративне управління буде відповідати найкращим стандартам ОЕСР, топ-15 державних компаній найближчим часом отримають належну політику власності. Ми повинні, з урахуванням всіх найкращих світових практик, світових експертних HR-компаній, вибрати найкращі наглядові ради для цих компаній, які будуть виконувати державну волю з ефективного управління державною власністю, державними компаніями. Головним стрижнем залишається ефективність управління, яка завершується прибутком», – наголосив Олексій Любченко.

Також він відмітив підтримку Світового банку у підготовці основних законопроектів, які лягли в основу запуску ринку землі. В свою чергу регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі наголосив на важливості земельної реформи для України та готовності Банку й надалі підтримувати її реалізацію.

«Земельна реформа є ключем до майбутнього України, її сенс не лише у відкритті ринку землі, але і в функціоннуванні всієї сільськогосподарської галузі, зокрема, й малих фермерів. З нашої сторони ми готові і надалі надавати підтримку у просуванні цієї важливої для України реформи», – підкреслив Аруп Банерджі.

Окрім того, Світовий банк готовий надати Уряду України підтримку в питаннях захисту навколишнього середовища та проведенні екомодернізації вітчизняної промисловості.

«Україна для Світового банку – довгостроковий партнер», – зазначив Аруп Банерджі.

Учасники зустрічі також висловили готовність розпочати роботу над підготовкою нової Стратегії партнерства Банку та України, оскільки Концепція партнерства з Україною на 2017-2021 фінансові роки закінчується в поточному році.

 

www.me.gov.ua