ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 02.05.2023

Під урожай-2023 українські аграрії посіють удвічі менше кукурудзи ніж в довоєнний період

Діапазон оцінок майбутніх площ кукурудзи дуже широкий через невизначеність щодо подальших перспектив експорту. На ринку є оцінки 3,3 млн га і нижче, а це майже в два рази менше, ніж до повномасштабного вторгнення.

Про це повідомляє Latifundist.com з посиланням на думку аналітикині «УкрАгроКонсалт» Марини Маринич, яку вона озвучила на міжнародній конференції EURO GRAIN HUB Exchange & Forum.

«Після закінчення війни ми можемо повернутись до попередніх рівнів, але перехідний період може зайняти 5 років, щоб ми вийшли на рівень кукурудзи майже 5-6 млн га. Зараз неможливо досягнути таких цифр. В нас ще є 5 млн тонн кукурудзи, які ми не факт, що вивеземо. Фермер того і не хоче сіяти кукурудзу», — зазначила Маринич.

Через це аграрії відмовляються від кукурудзи і сіють натомість олійні культури. Їх легше експортувати, ніж велику кількість кукурудзи.

«А що стосується олійних культур, їх легше вивозити, гарна ціна порівняно з зерновими культурами. Переробка у нас все одно є, у нас є переробні підприємства, які можуть освоїти ці обсяги. Більше того, соняшнкик та ріпак мають попит на європейських ринках. Болгарія на нашому соняшнику загрузила всі свої потужності по переробці», — додала аналітик УкрАгроКонсалт Юлія Гаркавенко.

 

superagronom.com