Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 10.01.2023

Підприємства OSTCHEM у 2022 році виготовили 1,75 млн тонн міндобрив

У 2022 році азотні підприємства «Рівнеазот» та Черкаський «Азот», що входять до OSTCHEM (азотний холдинг Group DF), виготовили 1,754 млн тонн азотної продукції. Черкаський «Азот» виготовив більшу частину всього обсягу – 1,117 млн тонн, «Рівнеазот» – 0,592 млн тонн.

Про це повідомляє пресслужба Group DF.

До 27 лютого 2022 року Сєвєродонецький «Азот», що також входить до групи, виготовив 0,05 млн. тонн азотних добрив, пізніше його діяльність була заблокована через військові дії.

Заводи виготовляли найбільш затребувані на ринку добрива – аміачну селітру, карбамід, КАС та ВАС.

У 2022 році підприємства OSTCHEM виготовляли: аміак – 529,7 тис. тонн, аміачну селітру – 521,0 тис. тонн, КАС – 248,9 тис. тонн, карбамід – 182,6 тис. тонн, ВАС – 204,2 тис. тонн, аміачна вода – 68 тис. тонн.

Для порівняння, у 2021 році загальний обсяг виробництва підприємств OSTCHEM становив 5,3 млн тонн. Таким чином, загальне падіння обсягів виробництва мінеральних добрив OSTCHEM порівняно з 2021 роком становило 66,9%.

Основними причинами зниження виробництва стали: втрата контролю над Сєвєродонецьким «Азотом»; руйнування логістичних та збутових ланцюжків; зниження обсягів експорту через регуляторні та логістичні обмеження; перебої з електроенергією через масові руйнування об’єктів енергетичної інфраструктури; висока ціна на газ; а також падіння платоспроможного попиту з боку аграріїв щонайменше на 40%. У свою чергу для аграріїв ключовими чинниками, які негативно вплинули на попит, стали: втрата частини орних земель через військові дії; зростання відпускних цін на добрива більш ніж утричі через зростання ціни на газ, що є основною сировиною для виробництва мінеральних добрив, суттєві обмеження експорту зерна через блокування портів.

Черкаський «Азот» та «Рівнеазот» оптимізували виробничий процес, запровадивши низку технологічних рішень щодо енергозбереження. Зокрема, встановлення системи власної енергогенерації дозволило скоротити витрати електроенергії на 40%.

«У вересні-листопаді ми побачили поступове відновлення попиту на азотні добрива: фермери активно укладають контракти та вносять передоплати під весняний сезон 2023 року. Відновлення попиту відбулося завдяки «зерновій угоді», яка дещо відновила купівельну спроможність аграріїв, а також зі стабілізацією цін на газ та, відповідно, на мінеральні добрива. Хоча до довоєнного рівня ще далеко, і війна залишається суттєвим фактором, що впливає на споживання добрив в Україні, ми з оптимізмом дивимось у майбутнє – впевнений, ринок добрив зростатиме. За оптимістичним сценарієм – очікується зростання плюс 15-20% за рік. Але війна та зернова угода залишаться визначальними чинниками для українського ринку добрив», – зазначив керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.

За оцінками Group DF в 2022 році ринок добрив у 2022 році знизився на 45-50% з 4,75 млн тонн до 2-2,9 млн тонн.

 

agrotimes.ua