Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 27.11.2020

Підвищення енергоефективності – необхідна умова сталого розвитку України

Перший заступник Міністра енергетики Ольга Буславець взяла участь в онлайн-конференції «Фонд гарантування кредитів на енергоефективність у промисловості: як це працює?»

Під час заходу йшлося про багатовекторний розвиток енергоефективності та реформу основного держоргану, що відповідає за цю сферу.

«Підвищення енергоефективності – це не лише пріоритет для Міненерго, а й необхідна умова для сталого розвитку України. Ми розуміємо, які виклики і які можливості є перед нашою державою у фарватері Європейського «зеленого» курсу. Тому зараз розпочато перетворення Держенергоефективності на Агентство «зеленої» енергетики, яке буде ключовим крос-секторальним органом щодо реалізації політики «зеленого» переходу та забезпечення сталого розвитку країни», – зазначила Ольга Буславець.

Вже розроблено прогресивну організаційну структуру, яка враховує чинні і перспективні функції та завдання Держенергоефективності.

Міненерго налаштоване приділяти особливу увагу цифровізації сфери енергоефективності та питанням ефективного моніторингу енергоефективних заходів.

Планується широке залучення міжнародних партнерів. У Міненерго вже створено галузеву робочу групу «Ефективне споживання енергетичних ресурсів та реформа централізованого теплопостачання» в рамках трирівневої системи координації міжнародної допомоги.

Окрім цього, за підтримки міжнародних партнерів з розвитку впроваджується низка проектів міжнародної технічної допомоги у сфері енергоефективності. Співпраця спрямована на імплементацію Директиви ЄС про енергоефективність у вітчизняне законодавство, впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості, розвиток «зеленої» і водневої енергетики в рамках співпраці з Німеччиною. Серед партнерів Міністерства: GIZ, GEF/UNIDO, програма підтримки енергоефективності в Україні EE4U.

Деталі – у презентації.

Джерело: Урядовий портал.