Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.03.2022

Південий ГЗК скорочує завантаженість виробничих потужностей

Таке рішення ухвалено у зв’язку з неможливістю відвантаження продукції морськими портами до Азії та Північної Африки

Південний гірничо-збагачувальний комбінат (Південний ГЗК) знизив завантаженість виробничих потужностей через обмеження у збуті товарної продукції. Про це йдеться у прес-релізі підприємства на сторінці у Facebook.

Рішення про зупинення кількох технологічних секцій збагачувального переділу прийняли у зв’язку з неможливістю відвантаження продукції морськими портами до Азії та Північної Африки.

«Збройна агресія Росії проти України негативно впливає на роботу Південного гірничо-збагачувального комбінату. Через блокування акваторії Чорного моря Південний ГЗК не має можливості відправляти залізорудний концентрат споживачам до Азії та Північної Африки. Єдиний спосіб відвантаження – залізницею до Європи», – йдеться у повідомленні.

Частину виробленого концентрату підприємство відвантажує на внутрішній склад.

Незважаючи на це, комбінат продовжує капітальний ремонт будівель цехів дроблення та збагачення. Також триває реконструкція діючих та будівництво нового хвостосховища. Південний ГЗК у повному обсязі виплачує заробітну плату персоналу у встановлені терміни.

«Південний ГЗК мобілізував необхідні ресурси для забезпечення виробничого процесу. Технологічні переділи – від видобутку руди до складування хвостів – працюють у штатному режимі. Я вдячний колективу комбінату, який, незважаючи на труднощі, виконує свої функціональні обов’язки», – прокоментував Костянтин Федін, гендиректор комбінату.

Нагадаємо, Інгулецький та Північний ГЗК також продовжують відвантажувати сировину. Натомість більшість металургійних підприємств групи «Метінвест» перейшли в режим гарячої консервації. Припинили роботу «Запоріжкокс» та «Запоріжсталь», частину обладнання Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча та «Азовсталі» тимчасово зупинили. Рішення про подальший режим роботи прийматимуть залежно від ситуації, що складається.

Південний гірничо-збагачувальний комбінат – один з основних виробників залізорудної сировини в Україні. Спеціалізується на видобутку та збагаченні бідних залізистих кварцитів для отримання залізорудного концентрату (67,7% заліза). Виробничі потужності комбінату: 29 млн т сирої руди та 11 млн т концентрату на рік. Південний ГЗК належить групі «Метінвест» та компанії Lanebrook Ltd.

Як повідомляв GMK Center, за підсумками 2021 року Півленний ГЗК збільшив випуск залізорудного концентрату на 5,5% в порівнянні з 2020 роком – до 13,5 млн т. Виробничий показник є найвищим за останні 30 років.