Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.05.2021

Податки, петиції та прописка: нові послуги, які стали доступні українцям у Дії

17 травня Мінцифри представило 10 нових послуг, що з оновленням стали доступними для українців онлайн – серед них зміна місця реєстрації, сплата податків та цифровий підпис.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

“До 2024 року плануємо перевести 100% публічних послуг в онлайн. Будь-яка послуга від держави буде доступною за кілька хвилин і не виходячи з дому. А замість десяти кабінетів – один портал – Дія”, – додав очільник відомства Михайло Федоров.

Так, у Дії з’явилась можливість зміна місця реєстрації онлайн. Послуга вже доступна для жителів Києва, Харкова, Вінниці, Луцька, Рівного, Кривого Рогу і Маріуполя. Ав продовж року сервіс стане доступним у всій країні.

Крім того, реєстрація ФОП стала повністю автоматичною, без участі держреєстратора. Як додали у Мінцифри, “10-15 хвилин на заповнення заяви і менше ніж 2 секунди на її обробку”.
Податки для ФОП також можна сплачувати онлайн, а ще – подати декларацію та переглянути розрахунки за минулі періоди — все це тепер можна зробити в Дії.

У Дії з’явився й електронний підпис у смартфоні та NFC-авторизація, завдяки якій авторизуватися можна, приклавши ID-картку до смартфона.

Бізнес отримає статичний QR-код – завдяки ньому можна ділитися необхідними документами онлайн без купівлі додаткового обладнання.У кабінеті на порталі Дія можна згенерувати QR-код та роздрукувати його – людина сканує QR-код та дає згоду на шеринг документів.

Відтепер у Дії можна отримати електронний дозвіл на виконання будівельних робіт та електронний сертифікат про прийняття в експлуатацію для класу наслідків СС2/СС3. Для класу СС1 – автоматична реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт.
Електронні петиції також додали у Дію – їх можна створювати, переглядати та підтримувати.

Для водіїв з’явилася можливість заміни водійського посвідчення. Також для водіїв Дія щогодини оновлюватиме розділ “Штрафи”. Стануть доступними штрафи, виписані патрульними. Застосунок надішле сповіщення у разі появи штрафу та нагадає про нього за 5 днів до закінчення терміну оплати.

Доступна іпотека для переселенців, які постраждали через російську агресію в Криму та на сході України. Кредит – на 20 років під 3% річних. Заяву можна подати на порталі Дія за 10 хвилин.
В окремих містах відтепер можна сплатити онлайн адміністративний збір – навести камеру в Дії на QR-код біля реєстратора. Наразі доступна в Одесі, Хмельницькому та Рівному, поступово з’явиться у всій Україні.
До того ж, через Дію відбуватиметься реєстрація операторів потужностей ринку. “Потужності ринку – це будь-яке обладнання для виробництва, зберігання або транспортування харчових продуктів”, – пояснюють у Мінцифри.