Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 29.07.2021

Подорожчання залізничних перевезень збільшить навантаження на бізнес на ₴10 мільярдів

Підвищення тарифів на залізничні перевезення вантажів призведе до зростання тарифного навантаження на бізнес на 10,1 млрд грн кожного року.

Як передає Укрінформ, про це заявили в Європейській бізнес асоціації (ЄБA).

«Заплановане підвищення тарифів призведе до зростання тарифного навантаження на бізнес в цілому на 10,1 млрд грн щорічно. Витрати ж підприємств, наприклад, паливно-енергетичного комплексу потенційно зростуть на більш ніж 30% або 2 млрд грн щорічно», – йдеться у повідомленні.

Підвищення тарифів, вважають в ЄБА, матиме катастрофічні наслідки для вугільної та енергетичної галузей. Адже на сьогодні значна кількість підприємств збиткові або дотаційні і знаходяться у скрутному фінансовому становищі. Окрім цього, в Асоціацію впевнені, що суттєво постраждає і будівельна галузь, оскільки лише вартість перевезення щебню може зрости на 30%.

Також в Асоціації припускають, що розрахунковий ефект підвищення доходів Укрзалізниці у випадку впровадження відповідного проєкту, який передбачає близько 10-12 млрд грн сукупно за 2021-2022 роки, є суттєво завищеним.

«Частина вантажів, для яких планується індексація, є гнучкими та при підвищенні вартості залізничних послуг будуть переорієнтовані на автотранспорт, що, з одного боку, не дозволить Укрзалізниці отримати очікуваний рівень надходжень, а з іншого, істотно збільшить навантаження на автодороги, що в свою чергу потенційно призведе до погіршення якості дорожнього покриття», – пояснюють в ЄБA.

Експерти Асоціації також зазначають, що система тарифів Укрзалізниці потребує комплексного перегляду, а не точкового підвищення. І для цього необхідно здійснити реорганізацію Укрзалізниці, що передбачено у проєкті закону «Про залізничний транспорт».

Як повідомлялось, 5 липня 2021 року на сайті Міністерства інфраструктури з’явився проєкт наказу «Про внесення змін до коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги». Документ передбачає підвищення тарифів на залізничні перевезення вантажів з 1 вересня 2021 року.

ukrinform.ua