Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.03.2023

Покровський ГЗК у квітні 2023 року планує відновити видобуток руди

Основні потужності підприємства простоюють з початку грудня 2022 року

Покровський гірничо-збагачувальний комбінат (Покровський ГЗК) готується до відновлення виробництва з квітня 2023 року після зупинення потужностей на початку грудня 2022-го через дефіцит електроенергії.

Про це йдеться в пресрелізі підприємства.

«Покровський гірничо-збагачувальний комбінат прямує до весняного запуску підприємства. Зима для нашого колективу видалась доволі важкою. З першого її дня комбінат був змушений зупинитись на виробничий простій через дефіцит електроенергії в системі України, який не дозволяв промисловим підприємствам функціонувати на повну потужність», – йдеться в повідомленні.

Окрім проблем з енергопостачанням, на виробничі процеси комбінату вплинуло значне зниження попиту на готову продукцію та втрата логістики через військові дії.

Наразі підприємство поступово крокує до відновлення випуску продукції у квітні. Оскільки енергосистема України стабілізувалася, комбінату не доведеться працювати в умовах лімітів енергопостачання.

Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат (Марганецький ГЗК), в свою чергу, продовжує працювати, але зі зниженими потужностями.

«Лютий видався досить складним для Марганецького ГЗК. На роботу всіх цехів та підрозділів підприємства впливали складні гірничо-геологічні умови, які склалися в шахтах комбінату; погодні умови, що суттєво вплинули на роботу Грушівського кар’єру; а також щоденні та щонічні загрози артилерійського обстрілу, що чинить армія рф з тимчасово окупованого Енергодару», – зазначило підприємство.

Як повідомила пресслужба ГЗК, у лютому 2023 року комбінат виконав виробничий план лише на 12,2%, видобувши 34,78 тис. тонн марганцевої руди, адже шахти №9/10 та 14/15 не впоралися зі своїми плановими завданнями. Єдиним підземним видобувним цехом, який виконав план, стала шахта №3/5.

«На ці показники вплинули не тільки погані гірничо-геологічні умови, часті зупинки на ручні роботи, перекріплення штреків, а й катастрофічна нестача персоналу, який в основному знаходився на лікарняних листах», – констатує пресслужба ГЗК.

Нагадаємо, за підсумками 2022 року Марганецький ГЗК скоротив виробництво марганцевого концентрату на 41,2% у порівнянні з 2021 роком – до 324 тис. тонн. Усі шахти та Грушевський кар’єр виконали свої річні плани з видобутку сирої марганцевої руди з показником у 894,5 тис. тонн.

Українські компанії ГМК за минулий рік експортували 23,98 млн тонн залізної та марганцевої руди, що на 45,9% менше в порівнянні з 2021 роком. У грошовому виразі показник впав на 57,8% р./р. – до $2,91 млрд.

Марганецький ГЗК – єдиний в Україні та СНД гірничо-збагачувальний комбінат, який веде видобуток марганцю підземним способом. У розроблюваній східній частині Нікопольського родовища марганцевих руд (на Грушевсько-Басанській ділянці) комбінат отримує до 80% своєї продукції.

Комбінат складається з п’яти шахт, двох кар’єрів (Басанського та Грушевського), збагачувальної фабрики та дослідницького промислового комплексу хімічного обладнання.

ПГЗК − найбільший в Україні виробник марганцевої руди. По 24,3% акцій ПАТ «Покровський ГЗК» належить чотирьом кіпрським компаніям – Profetis Enterprises Limited, Exseed Investmens Limited, Clemente Enterprises Limited та Alexton Holdings Limited (група «Приват»).

 

gmk.center