Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 11.07.2022

Понад 10% українського бізнесу повністю переїхало за кордон – дослідження

При цьому 72% компаній залишилися в межах України, а 17% – і в країні, і за кордоном.

11% українського бізнесу повністю релокувало свої потужності за кордон. При цьому 72% компаній перемістилося в межах України, а 17% – і в країні, і за кордоном. Про це свідчать дані дослідження компанії Gradus.

Більше половини бізнесів уже провели релокацію або планують її здійснити та готуються до цього. 22% компаній працюють, як і раніше, а 19% – тимчасово зупинили діяльність.

До країн Євросоюзу перемістилося 62% релокованих за кордон бізнесів. В інші країни Європи – 15%, країни Азії – 15%, країни Північної Америки – 8%, а країни СНД – 8%.

Ті, хто переїжджають до ЄС, переважно обирають Польщу (63%) і Німеччину (25%), а також Бельгію, Болгарію та Естонію.

При цьому 48% власників та керівників компаній вважають, що їхній бізнес не потребує релокації, і вони працюють у тій географії, в якій працювали до війни.

12% опитаних компаній запевнили, що повністю чи частково перемістили бізнес. Ще 20% зараз перебувають у процесі релокації. 18% опитаних підприємств потребують релокації та планують її, але вона ще не відбулася.

Опитування було проведено компанією методом самозаповнення анкети у мобільному додатку. Період проведення: 5-6 липня 2022 року. Розмір вибірки: 104 респонденти.

Раніше Мінсоцполітики запропонувало надати на рівні законодавства ЄС збереження податкового резидентства України для українців та переміщених компаній з України, які виїхали до країн Євросоюзу.

При цьому Драгош Післару, голова комітету Європарламенту з працевлаштування та соціальних питань, зазначив, що зазначені питання можуть бути вирішені на рівні ЄС.

Згідно з дослідженням Advanter Group, станом на початок травня 4,4% підприємств повністю або переважно перевезли бізнес за межі України. А загалом 12,6% провели принаймні часткову релокацію за кордон.

 

gmk.center