Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.10.2022

Понад 2 тис. агровиробників отримають рукави для зберігання зерна від USAID

Понад 2 тис. мікро-, малих і середніх с/г товаровиробників отримають послуги зі зберігання зерна у рамках ініціативи AGRI (Agriculture Resilience Initiative) від USAID. Для цього USAID закупило більш ніж 8 тис. рукавів для зберігання зерна, 29 зернопакувальних машин та бункерів-перенавантажувачів; Агентство також підтримає встановлення модульних сховищ/ангарів для зберігання зерна загальною місткістю 77 тис. тонн.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

У рамках AGRI, агропідприємства отримають доступ до зберігання зерна через 13 компаній-провайдерів у різних регіонах України. Перший договір про надання послуг уже підписано з БО «Львівська аграрна дорадча служба» – найближчим часом 200 малих і середніх агровиробників Львівщини матимуть, де зберігати зерно.

Ініціатива AGRI передбачає, що компанії-надавачі послуг відповідатимуть за створення хабів/майданчиків для зберігання зерна, закупівлю й доставку обладнання та витратних матеріалів. Вони формуватимуть і навчатимуть сервісні бригади. Серед їх функцій – також надання сервісних послуг із доробки та зберігання зернових та технічних культур: ідеться, зокрема, про лабораторний та консультаційний супровід виробників із моніторингу зберігання зерна, збереження його якості та маркетингу, послуги з розпакування тощо.

Завантаження зерна у рукави для зберігання розпочнеться до кінця жовтня; до кінця листопада всі 13 грантерів Програми USAID АГРО вже надаватимуть послуги з пакування.

Рукави та обладнання надаватимуться абсолютно безкоштовно, але сервісні послуги з пакування та зберігання будуть платними.

Як повідомляється, AGRI ставить за мету підтримати саме мікро-, малих та середніх аграріїв, адже брак потужностей для зберігання зерна в першу чергу б’є по невеликих господарствах, які не мають власних елеваторів або складів.

Довідково: Ініціативу на підтримку стійкості агросектору – AGRI-Україна – започаткувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в липні цього року. Ця програма покликана допомогти аграріям зберегти зерно, сприяти виробництву, переробці та експорту с/г продукції, а також розширити доступ с/г товаровиробників до фінансування. Зокрема, у межах AGRI українські фермери отримають засобів для тимчасового зберігання приблизно 1,5 млн тонн зерна. Проєкт здійснюється Програмою USAID АГРО, яку впроваджує компанія Chemonics International.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось, що аграрії отримають понад 30 тис. рукавів для зберігання врожаю.

 

agropolit.com