Як повідомляє Рetrolplaza, компанія не вважає, що світова економіка досягне своєї мети щодо нульових викидів до 2050 року шляхом переходу на джерела з меншим вмістом вуглецю, такі як відновлювана енергія.
Відповідно до звіту, підвищення стандартів життя в країнах, що розвиваються, призведе до збільшення глобального попиту на енергію на 15% до 2050 року.
Глобальна перспектива прогнозує, що найбільшою зміною у світовому енергетичному балансі до 2050 року стане значне збільшення сонячної й вітрової енергії разом зі значним скороченням використання вугілля. Загалом споживання електроенергії зросте на 80% до 2050 року.
«Прогнозується, що нафта і природний газ все ще становлять більше половини світових енергоносіїв. Корисність нафти й природного газу для задоволення світових потреб залишається неперевершеною», — йдеться у звіті.
Очікується, що споживання нафти значно скоротиться в особистому транспорті, але залишатиметься важливим для промислових процесів і важкого транспорту, як-от морські перевезення, далекомагістральні вантажні перевезення й авіація, які є основою економічного зростання.
У звіті стверджується, що кожен новий легковий автомобіль, проданий у світі 2035 року, буде електричним транспортним засобом, попит на нафту 2050 року становитиме 85 млн барелів на день, як і 2010 року.
До 2030 року ExxonMobil планує скоротити викиди парникових газів на 40-50% порівняно з 2016 роком. Крім того, компанія планує збільшити виробництво біопалива й водню. Нарешті, Exxon розробляє можливості уловлювання і секвестрації вуглецю (CCS).
enkorr.ua