Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 12.04.2018

Порошенко виступає за зниження вартості допорогових держзакупівель до 50 тис. грн

Президент України Петро Порошенко підтримує ініціативу щодо зниження граничної вартості допорогових державних закупівель товарів і послуг, при досягненні якої закупівля має здійснюватися в системі ProZorro, з 200 тис. до 50 тис. грн.

Про це повідомила прес-служба глави держави з посиланням на підсумки наради, на якій обговорювався законопроект «Про внесення змін до закону України «Про державні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України», пише Уніан.

«Глава держави вважає за доцільне знизити вартість допорогових закупівель на товари і послуги з 200 до 50 тис. грн, водночас спростивши процедуру допорогових закупівель на незначні суми», – йдеться в повідомленні.

«У мене викликає обурення, коли один і той самий державний замовник за державні кошти робить закупівлю дев’яти договорів на суму 199 тис. грн (кожен – ред). Яка мета? Дуже проста і одна – обійти ProZorro, обійти тендерні ефективні процедури і укласти угоду з кишеньковим постачальником. Тому головна мета цього законопроекту – зберегти всі позитивні напрацювання ProZorro і не дати нікому дискредитувати цю систему», – цитуються в повідомленні слова глави держави.

Порошенко зазначив, що проект змін до закону «Про державні закупівлі» вже практично готовий і має надійти до Верховної Ради наступного пленарного тижня. Серед конкретних кроків, які пропонуються для поліпшення роботи системи електронних закупівель, Порошенко назвав підвищення відповідальності тих, хто планує брати участь у тендері, але не планує поставляти товар, маючи єдину мету – зірвати конкурс.

Джерело: unian.ua