Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 20.10.2017

Портовий збір буде знижено на 20%

Міністерство інфраструктури України й Адміністрація морських портів України ведуть роботу над Методикою розрахунку ставок портових зборів. В АМПУ вважають, що у всіх портах, крім тих, що знаходяться на Дунаї, буде застосовуватися знижка в 20% уже з 1 січня 2018 року.

Утім, як зазначив глава АМПУ Райвіс Вецкаганс, знижка не діє на транзит. За його словами, проект методики розрахунку ставок розроблений, документ перебуває в Мінінфраструктури на розгляді, однак потрібно ще й прорахувати порядок справляння та механізм контролю за цільовим використанням коштів.

“Цими питаннями ми займаємося сьогодні. Нам поставили терміни до кінця 2017 року», – заявив Вецкаганс.

Він також зазначив, що рішення про зниження ставок було прийнято підчас засідання Кабміну, повним ходом ведеться робота з імплементації.

“На сьогоднішній день всі порти, крім портів Дунаю, повинні будуть застосовувати знижку в 20%. Це пов’язано з тим, що дунайські порти себе не окупають”, – зазначив глава АМПУ, а також підкреслив, що знижка не застосовується і для транзиту.

Нагадаємо, АМПУ спільно з ДП “УкрНДІМФ” (Науково-дослідний проектно-конструкторський інститут морського флоту України) в червні 2017 року завершили доопрацювання проекту нової методики розрахунку ставок портових зборів.

Джерело: Зерно