Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 07.07.2023

Поставки вапна залізницею в першому півріччі скоротились на 19% р./р.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, залишаються підприємства металургійного комплексу

Вапняна промисловість України за підсумками січня-червня 2023 року скоротила поставки вапна залізницею на 19% у порівнянні з аналогічним періодом 2022-го – до 66 тис. т. Про це повідомляє Українська асоціація вапняної промисловості (УАВП).

У червні поточного року поставки вапна залізничними шляхами впали на 9% у порівнянні з червнем минулого року, але зросли на 38% порівняно з травнем.

«Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, залишаються підприємства металургійного комплексу. Невеликою часткою володіють підприємства хімічної промисловості, енергосектору та будівельної галузі», – зазначає УАВП.

При цьому у січні-червні 2023 року через повномасштабну війну продовжується спад поставок для всіх галузей споживання, додає асоціація.

Основним постачальником вапна залізницею у січні-червні 2023 року є «Укрспецизвесть», частка якої сягає 52%, а поставки у кількісному виразі зросли на 5% р./р. Компанія «Галвапно» за півріччя збільшила відвантаження продукції на 45%. Серед інших постачальників «ПБГ Ковальська» та ДЗБМ.

Головними споживачами вапна залізницею за підсумками першого півріччя є металургійний комбінат «Запоріжсталь» (+49% р./р.), Східний гірничо-збагачувальний комбінат (+10 разів), та «АрселорМіттал Кривий Ріг» (-59% р./р.).

Як повідомляв GMK Center, поставки вапна залізницею за підсумками 2022 року скоротились на 56% у порівнянні з 2021 роком – до 123 тис. т. Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, були підприємства металургійного комплексу та хімічної промисловості. Ключовою причиною спаду є агресія Росії та повномасштабна війна.

 

gmk.center