Опубліковано 08.04.2015

Пожвавлення китайського ринку сортового металопрокату призвело до зростання контрактних цін в останній час

Зростання вартості сортового прокату вже почалося на внутрішньому ринку Китаю. Протягом останнього тижня ціни зросли приблизно на 20−25 дол. США/т. Ряд китайських виробників цієї продукції в країні оголосили про підвищення квітневих котирувань, хоча і незначного.

У той же час, китайські експортери сортового прокату, які не задоволені подорожчанням усередині країни, також підвищили котирування відразу на 25−40 дол. США/т. Вартість китайської катанки з мікродобавками хрому збільшилися до 370−380 дол. США/т, FOB. Аналогічно подорожчала і китайська арматура. Якщо ще в середині березня вона пропонувалася до Лівану і інші країни Близького Сходу та Північної Африки по 370−380 дол. США/т, CFR, то тепер котирування перевищили 400 дол. США/т, CFR.

Для експортерів сортового прокату з СНД сприятливим фактором став підйом цін на китайську катанку і арматуру. Тепер продукція українського або білоруського виробництва знову користується попитом в африканських країнах, де до цього переважали китайські постачальники. Експортерам з СНД вдалося підвищити котирування в порівнянні з серединою березня на 5−10 дол. США/т − до 400−410 дол. США/т, FOB.

Поставити запитання