Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.11.2021

Прем’єр-міністр назвав три фактори розвитку авіаційної й туристичної галузей в Україні

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на форумі «Велике Будівництво: Авіація. Туризм» озвучив три фактори змін, які створюють умови для розвитку авіаційної й туристичної галузей в Україні.

Першим фактором, за його словами, є угода про Спільний авіаційний простір із Європейським Союзом, що стала головною подією цього року у сфері авіаперевезень.

«Це безвіз, який дозволяє лібералізувати наші відносини з Європою та європейськими авіаперевізниками. Угода відкриває шлях до того, щоб доступні подорожі літаком стали для українців буденністю. Це підвищує комфорт, якість життя, якість подорожей і туризму. Більша конкуренція на ринку — більше маршрутів, нижчі ціни, краща якість», — зауважив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду додав, що угода також відкриває можливість для визнання сертифікатів літаків українського виробництва, зокрема компанії «Антонов».

«Це дає прекрасну перспективу для інвестицій авіакомпаній у відповідну інфраструктуру, це підтримує нашу прекрасну школу авіабудування, якій вже багато десятків років. Ми будемо сповна підтримувати українське авіабудування», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Другий фактор, як відзначив Денис Шмигаль, — це державні інвестиції в розвиток авіаційної інфраструктури. За його словами, загальні інвестиції держави у відповідні проекти лише цього року склали 3,4 млрд грн.

«За підрахунками експертів, аналітиків — це впливає майже на 1% ВВП в Україні. Цього року 1,4 млрд грн були спрямовані на будівництво аеропорту в Дніпрі. 700 млн грн — на аеропорт в Одесі. Понад 600 млн — на аеропорт Вінниці, 500 млн грн — на херсонський аеропорт. Учора на засіданні Уряду ми також затвердили порядок використання 200 млн грн для поповнення статутного капіталу аеропорту «Бориспіль». Ці кошти підуть на розбудову нового терміналу», — зазначив Прем’єр-міністр.

Третій фактор змін, за словами Глави Уряду, — це розвиток власного авіабудування. Денис Шмигаль зауважив, що Україна має затверджений стратегічний документ — Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки.

«Програма містить важливу дорожню карту з елементами найкращого світового досвіту із розвитку авіабудівництва. Передбачається, що загальний об’єм інвестицій в розвиток українського авіабудівництва за ці роки складе понад 34 млрд грн», — повідомив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що 45 високотехнологічних підприємств авіабудування до 1 січня 2025 року отримали податкові пільги, зокрема звільнення від оподаткування прибутку підприємства, сплати податку на додану вартість, сплати земельного податку, сплати в’їзного мита на високотехнологічне обладнання.

Завдяки виконанню цієї стратегії, за словами очільника Уряду, обсяг реалізації авіатехніки в період до 2030 року оцінюється експертами в понад 300 млрд грн.

Прем’єр-міністр назвав три фактори розвитку авіаційної й туристичної галузей в УкраїніПрем’єр-міністр назвав три фактори розвитку авіаційної й туристичної галузей в Україні

www.kmu.gov.ua