Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 11.02.2020

Прем’єр-міністр України: Нам потрібне розширення Угоди про вільну торгівлю з Канадою та візова лібералізація

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук зустрівся з пані Послом Канади в Україні Ларисою Ґаладзою, повідомляє Урядовий портал.

Вони обговорили ключові питання двосторонніх відносин України та Канади.

Ключовим питанням зустрічі було розширення Угоди між Україною та Канадою про вільну торгівлю. Олексій Гончарук зазначив: «Найактуальнішим питанням наших двосторонніх відносин є розширення двосторонньої Угоди про вільну торгівлю у сфері послуг та інвестицій. За моєю інформацією, технічні консультації на рівні експертів завершено. Тепер ми маємо розпочати формальні переговори про розширення. Важливо, щоб відповідні директиви від Уряду Канади та Президента України були отримані у найближчі тижні».

Наступним питанням, яке обговорювалося, була лібералізація візової політики для українців. «Ми прагнемо вибудувати діалог, який дасть реальні результати в процесі скасування віз для українців. Минулого року нам запропонували приєднатися до програми спрощеного візового режиму – ЕТА+. Сподіваємося, що вже в найближчому майбутньому ми матимемо позитивні результати на шляху до українсько-канадського безвізу», – сказав Глава українського Уряду.

Після цього Прем’єр-міністр України обговорив із пані Послом перегляд інвестиційної політики EDC (Export Development Canada) та розблокування підтримки канадського бізнесу в рамках його інвестиційної діяльності в Україні. Він запропонував визначити кроки, які дозволять EDC переглянути свою оцінку інвестиційних можливостей в Україні. Пані Посол зазначила, що Уряд Канади приділить належну увагу інформуванню EDC про усі можливості та умови, які Україна пропонує канадським інвесторам.

Далі сторони обговорили Угоду про мобільність молоді. Олексій Гончарук зазначив: «Один із наших пріоритетів на найближчі місяці – фіналізувати нашу двосторонню Угоду про мобільність молоді. Пропоную оперативно обговорити всі необхідні деталі, фіналізувати та підписати відповідний документ».

Насамкінець сторони обговорили поглиблення співпраці в рамках програм, які функціонують за підтримки канадського Уряду – EDGE та SURGе, у сферах стратегічних комунікацій, приватизації та створення єдиної телефонної гарячої лінії екстреної допомоги «112».