Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 04.11.2021

Презентуємо звіт діяльності Міністерства економіки України за останні 5 місяців

Презентуємо звіт діяльності Міністерства економіки України за останні 5 місяців.

Основні напрямки, у яких проводилась  активна робота:

Реалізація Плану трансформації України та Національної економічної стратегії до 2030 року. Головні цілі  – інвестиції та зайнятість.

Інвестиційна мапа України. Це електронний ресурс інвестиційних проектів для подальшого формування економічно-соціальної матриці кожного регіону.

На найближчі 3 роки визначені проекти – драйвери розвитку економіки, точки зростання. Визначені проекти по кожній громаді у розрізі залучення інвестицій, локалізації виробництва та створення нових робочих місць. Амбітна мета – створення 350 тисяч нових робочих місць щороку.

Запущено низку потужних інструментів для підтримки інвесторів – «інвестняні», можливість створення індустріальних парків тощо. За 5 місяців роботи ці інструменти імплементовані та створені механізми для їх реалізації.

До UkraineInvest звернулось 27 інвесторів з інвестиційними проектами на суму понад 2 млрд доларів. Наразі маємо 5 великих інвесторів, які готують документи для подачі заявки на суму 580 млн. доларів.

У співпраці з Парламентом оновлено законодавство про індустріальні парки, яке надає нові можливості для їх роботи. За 5 місяців створено 6 нових індустріальних парків, з них 3 – включено до Реєстру.

Укладено Меморандум з Ексімбанком США на фінансування проектів трансформації України на суму 3 млрд доларів. І ця сума не остаточна, а може бути збільшена.

Запущено роботу Міжвідомчої робочої групи з детінізації економіки України. Колосальні обсяги «тіні» які концентруються на кейсах підакцизних товарів: алкоголю, тютюну, палива, у фінансовій сфері та у роботі підприємств державного сектору. Завдання поступового зниження частки «тіні» з 30% хоча б до 25%.

Розпочаті реформи у держсекторі, на підприємствах Держрезерву, Державної зернової корпорації. В Україні понад 3,5 тисячі держкомпаній, при цьому у публічному секторі велика частина коштів – понад 700 мільярдів гривень, проходить через систему закупівель Prozorro.

Запущено роботу Комітету з призначення у наглядові ради держкомпаній, що є передумовою належного формування наглядових рад та запуску реформи корпоративного управління на рівні підприємств державного сектору.

На майданчику Мінекономіки разом з іншими міністерствами та РНБО створили Оперативний штаб для забезпечення закладів охорони здоров’я медичним киснем. Штаб працює у режимі 24/7.

З презентацією можна ознайомитись у вкладенні.

www.me.gov.ua