Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 30.03.2018

Прибуток ТОП-100 держкомпаній зріс на 35%

Прибуток ТОП-100 державних компаній України у січні-червні 2017 року зріс на 34,8% порівняно з минулим роком і становить 32,6 млрд грн. Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Згідно з повідомленням, 73% загального фінансового результату портфеля ТОП-100 держкомпаній, а саме 23,3 млрд грн чистого прибутку, заробила НАК «Нафтогаз України», що стало можливим завдяки тарифній політиці компанії.

5 компаній з кращим фінансовим результатом згенерували близько 94% чистого прибутку. Це НАК «Нафтогаз України», «Центренерго», «Укренерго», Адміністрація морських портів України та «Енергоатом».

«В суспільстві є ілюзія, що державні підприємства – це кури, які несуть золоті яйця. Але статистика – річ уперта. Значний прибуток приносять компанії лише в регульованих державою галузях. Переважна більшість решти компаній портфелю, і мені це доводиться в черговий раз констатувати, залишається вкрай неефективними», – зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Найбільш прибутковими галузями для великих державних підприємств залишаються нафтогазовий сектор та електроенергетика.

Джерело: epravda.com.ua

Теги: