Промислове виробництво в березні 2021 року зросло на 2,1% відповідно до березня минулого року.
“Серед факторів, які забезпечили зростання виробництва промислової продукції, можна відзначити сприятливу кон’юнктуру на зовнішніх ринках залізних руд та чорних металів. Зокрема, металургійне виробництво зросло на 5,2%, добування металевих руд – на 3,2%. Це поєдналося з подальшим ростом споживчого попиту на внутрішньому ринку”, – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.
Окрім того, позитивний вплив спричинили початок нового будівельного сезону (виробництво гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції зросло на 3,9%, виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність – на 5%) та проведення посівної кампанії у сільському господарстві (виробництво хімічних речовин і хімічної продукції зросло на 14,3%).
“І хоча в другій половині березня відбулося посилення карантинних заходів в окремих регіонах країни, внаслідок пристосування бізнесу до складних умов спостерігалося зростання виробництва в інвестиційних видах діяльності. Наприклад, у машинобудуванні виробництво зросло на 7,6%, виробництво меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устаткування – на 26,1%, текстильне виробництво зросло на 14,6%”, – додав Міністр.
Разом з тим відновлення економічної активності реального сектору економіки сформувало підвищений попит на енергетичні ресурси (виробництво у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – зросло на 7,3%, добуванні вугілля – на 8,1%).
За підсумком І кварталу 2021 року (п/п) промислове виробництво в цілому уповільнило темпи падіння до 2,0% («мінус» 4,2% у січні-лютому 2021р. та «мінус» 4,3% у І кв. 2020р.), у тому числі добувна промисловість – до «мінус» 2,8% («мінус» 3,4% у січні-лютому 2021р.), переробна – до «мінус» 3,3% («мінус» 6,5% відповідно). Водночас у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря темпи зростання прискорилися до 4,1%
www.me.gov.ua