Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 03.06.2020

“Прописка” в іпотечному житлі надалі буде лише з дозволу банків – рішення КМУ

У Мін’юсті сподіваються, що завдяки змінам буде легше звернути стягнення на іпотечне житло, тобто відібрати його за борги, пише Ліга.Закон.

Кабінет Міністрів України підтримав проект постанови Міністерства юстиції “Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання“, якою врегульовуються особливості реєстрації місця проживання в іпотечному житлі. Про це інформує Урядовий портал.

Постановою передбачається, що у разі перебування житла в іпотеці або в довірчій власності, що є одним із способів забезпечення виконання зобов’язань, реєстрація місця проживання особи здійснюється лише за наявності згоди відповідного іпотекодержателя або довірчого власника.

Крім того, з метою перевірки права власності особи, що подала заяву для реєстрації місця проживання, на відповідне житло, а також перевірки перебування такого житла в іпотеці або в довірчій власності передбачається обов’язок працівника органу реєстрації використовувати відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно шляхом безпосереднього доступу до нього.

“Нові правові механізми усунуть перешкоди для звернення стягнення на житло, що перебуває в іпотеці або довірчій власності, та, відповідно, полегшать доступ до іпотечного кредитування”, – пояснив міністр юстиції Денис Малюська.