Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 24.09.2019

Прожитковий мінімум планують підвищити в два рази

До кінця 2020 року прожитковий мінімум має становити 4500 грн. Представник Уряду у Верховній Раді Ірина Верещук заявила, що Міністерство фінансів планує значно підвищити розмір прожиткового мінімуму, починаючи з наступного бюджетного року.

За словами чиновниці, на сьогодні прожитковий мінімум становить 2227 грн, проте вже у 2020 році він може зрости до 4500 грн.

“Пані Маркарова сказала, що в Міністерстві фінансів знають, як зробити так, щоб протягом 2020 року цей показник зріс майже вдвічі. Прем’єр поставив амбітне завдання – збільшити прожитковий мінімум до 4500 грн”, – заявила Верещук. Вона пояснила, що ця цифра обумовлена прив’язкою до тарифної сітки.

За словами Ірини Верещук, разом з прожитковим мінімумом виросте і мінімальна зарплата:

“Зі збільшенням прожиткового мінімуму зростає вся база. Це той показник, який є фундаментом, і тоді на нього йдуть різні надбавки, нарахування, соціальні пільги, гарантії. В тому числі і штрафи. Все прив’язане до таких фундаментальних показників. Ми можемо« відірвати » , наприклад, показник за зарплатою від прожиткового мінімуму як бази. Але цим шляхом ми не підемо”, – повідомила представник Уряду.

Вона додала, що “справа залишається за малим” – знайти для цього гроші і реально побачити їх в бюджеті.