Світові ціни на пшеницю падають на тлі активного експорту російської пшениці та низького попиту з боку імпортерів. На біржах в Чикаго та Парижі пшениця вже торгується на довоєнному рівні, і в очікуванні нового звіту USDA котирування продовжують опускатися.
За даними щотижневого звіту USDA, станом на 10 вересня у США яра пшениця зібрана на 87%, а озима засіяна на 7% площ, що відповідає середньорічним показникам.
За 1-7 вересня експорт пшениці з США виріс у порівнянні з попереднім тижнем на 88 тис т до 406,2 тис т, а загалом у сезоні сягнув 4,754 млн т (6,4 млн т торік).
Водночас рф лише у серпні експортувала 5,5 млн т, і ще 5 млн тонн планує експортувати у вересні.
Аналітики очікують, що у вересневому звіті WASDE буде знижено прогноз світового виробництва пшениці, але загалом баланс залишиться стабільним, тому суттєвих коливань на ринках не буде.
Вчора грудневі ф’ючерси впали:
В Україні на ринку пшениці посилюється криза, пов’язана з відсутністю попиту на фуражне зерно та падінням цін на продовольче. Закупівельні ціни на фуражну пшеницю впали до 140-145 $/т з доставкою в порти Дунаю (але трейдери майже зупинили закупівлі), 195-200 $/т з доставкою в Констанцу, що відповідає рівню 4000 грн/т на умовах FCA. Переробники активно купують продовольчу пшеницю за ціною 6000-6700 грн/т з доставкою на млин, проте низькі ціни на борошно стримують закупівлю, навіть на тлі дефіциту пропозицій якісної пшениці.
У поточному сезоні Україна експортувала 2,3 млн тонн пшениці (1,6 млн тонн за цей період торік), проте найближчим часом темпи експорту знизяться внаслідок блокування портів Чорного моря та поставок до сусідніх країн ЄС.
graintrade.com.ua