Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 24.04.2024

Рада ухвалила закон про бавовну, яка потрібна для виробництва пороху

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовнику в Україні».

Про це повідомив народний депутат з фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

Він уточнив, що законодавчу ініціативу №10427-1 підтримав 291 парламентарій.

Метою закону є забезпечення ресурсних потреб вітчизняної промисловості, передусім на період воєнного стану та протягом трьох років з дня його завершення або скасування.

Документом передбачено спрощення процедур ввезення та обігу на території України сортів бавовнику, який потрібен для виробництва пороху, та встановлення можливості на період воєнного стану та протягом двох років з дня його завершення або скасування спрощеної процедури державної реєстрації сортів та державної реєстрації прав на сорти бавовнику без проведення кваліфікаційної експертизи.

Також спрощується процедура ведення в обіг насіння сортів бавовнику та його використання без проведення сертифікації насіннєвого матеріалу.

Очікується, що ухвалення закону дозволить підтримати вітчизняні галузі промисловості, у тому числі підприємства критичної інфраструктури, та сільське господарство в умовах воєнного стану завдяки спрощенню умов для промислового виробництва продукції з бавовнику в Україні.

Як повідомлялося, бавовник має особливу цінність в умовах війни, оскільки бавовняна целюлоза використовується для виробництва пороху. З поля збирають бавовну-сирець — необроблені волокна з домішками. При обробці волокно очищають, щоб отримати бавовняну целюлозу. Її на оборонних підприємствах обробляють за спеціальною технологією і отримують нітроцелюлозу, яку і використовують для виробництва пороху.

 

www.ukrinform.ua