Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.11.2021

Рада ухвалила закон щодо діяльності Бюро економічної безпеки

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України” (3959-1).

Його підтримали 296 народних депутатів, передає кореспондент Укрінформу.

“Законопроєкт визначає законодавче підґрунтя для створення та реалізації окремих завдань незалежного державного правоохоронного органу, який у тому числі повинен виконувати функції аналітичної оцінки, запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності”, – йдеться у пояснювальній записці.

Так, у Кодексі про адміністративні порушення законом визначається відповідальність працівників Бюро економічної безпеки України, які мають спеціальні звання, за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами.

Передбачається також адміністративна відповідальність за незаконне використання найменування та ознак належності до БЕБ.

У Кримінальному кодексі вводиться відповідальність за шахрайство з податком на додану вартість як окремий вид кримінального правопорушення, розслідування якого віднесено до компетенції Бюро економічної безпеки. Визначення окремого складу злочину щодо шахрайства з податком на додану вартість надасть можливість задля ефективного розслідування фактів розкрадання або заволодіння бюджетними коштами у вигляді ПДВ, а також дозволить уникати суперечності між правоохоронними органами під час визначення складів злочинів за статтею 191 Кримінального Кодексу України. Вносяться зміни й до низки інших складів злочинів у зв’язку зі створенням БЕБ, забезпечення його незалежності та особливого порядку розслідування кримінальних правопорушень, скоєних стосовно його працівників.

У Кримінальному процесуальному кодексі України визначена основна та додаткова підслідність Бюро економічної безпеки, внесені необхідні зміни щодо виключення такого суб’єкта кримінального провадження як «орган, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства» та введення нового суб’єкта – Бюро економічної безпеки України.

У КПК також закріплені повноваження для здійснення оперативними підрозділами БЕБ негласних слідчих (розшукових) дій, а також пропонуються інші зміни задля належного досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Бюро.

Очікується, що комплексним результатом ухвалення закону стане функціональна можливість для реалізації окремих повноважень щодо досудового розслідування кримінальних правопорушень детективами Бюро економічної безпеки після його створення та початку функціонування.

 

www.ukrinform.ua