Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.04.2021

Роздрібна торгівля зросла до 13,1% у березні

Обсяг роздрібної торгівлі у березні 2021 року зріс до 13,1% (проти березня 2020 р.). За підсумками І кварталу роздрібна торгівля зросла на 7,5%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Позитивна динаміка галузі, в першу чергу, підтримувалася відновленням економічної активності у більшості сфер економіки в умовах дії адаптивного карантину, а також стимулюванням споживчого попиту з урахуванням збільшення соціальних стандартів.

Так, з 1 січня поточного року зросла мінімальна заробітна плата (з 5000 гривень на кінець 2020 року до 6000 гривень з січня 2021 р.), з 1 березня було проведено перерахунок та індексацію пенсій для майже 10 млн громадян (зокрема, за віком, за вислугу років, з інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника).

Окрім того, позитивний вплив на роздрібну торгівлю справила матеріальна підтримка бізнесу та населення з боку держави. Зокрема, під час зимового локдауну понад 470 тисяч ФОП та найманих працівників отримали допомогу.

У регіональному розрізі у січні-березні 2021 року динаміка роздрібного сегменту внутрішнього ринку у всіх регіонах була позитивною, у тому числі у 12 областях показник перевищив значення по Україні в цілому. Найбільше – на понад 10% – обсяг роздрібної торгівлі з початку року зріс у Київській, Чернівецькій, Чернігівській, Вінницькій, Тернопільській областях.

Джерело: Урядовий портал.