Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 02.06.2020

Рожкова назвала умови появи іпотеки під 10%

Через пандемію COVID-19 і карантин терміни появи іпотеки під 10% річних зсуваються на кінець 2020 року.

Про це в інтерв’ю FinClub розповіла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, пише Finance.ua.

«Для відновлення іпотеки потрібна прозорість на ринку нерухомості та платоспроможний позичальник. Тому багато що залежить від того, яким буде вихід з карантину. Якщо до кінця II кварталу всі обмеження будуть зняті й бізнес почне відновлюватися, то до кінця року ми можемо говорити про запуск іпотеки», – говорить топменеджерка НБУ.

Для цього банкам необхідно знизити депозитні ставки.

«Другий важливий момент – це ціна. Якщо банки правильно збудують свою процентну політику, то ціна ресурсу може до кінця року знизитися так, що іпотека під 10% стане реальністю. Це дуже гарна ставка. Були часи, коли валюта кредитувалася під 12%», – впевнена вона.

Плюс, банки чекають, коли буде скасовано мораторій на стягнення валютної іпотеки.

«Третій момент – це юридичні ризики, які банки закладають до вартості іпотеки. Наприклад, мораторій на стягнення валютної іпотеки. Їх потрібно вирішувати. Без цього іпотека не те що не полетить, вона не буде запущена. Насправді запуск іпотеки позитивно позначиться на суміжних галузях і стане стимулом для відновлення економіки. Тому ми продовжуємо працювати з банками – за ставками, продуктами, ціною ресурсу, а також з Міністерством юстиції та Кабінетом Міністрів», – розповіла Катерина Рожкова.

Довідка Finance.ua:

  • Як повідомляв міністр фінансів Сергій Марченко, запуску обіцяної Президентом України Володимиром Зеленським іпотеки під 10% заважають деякі законодавчі обмеження. Зокрема, норми, пов’язані з пропискою дітей.
  • 28 травня Кабмін підтримав проєкт постанови Міністерства юстиції «Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання», якою врегульовуються особливості реєстрації місця проживання в іпотечному житлі.