Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 07.06.2023

Розрахункова маржа виробництва молока у травні стабілізувалася на 7%

У травні, на відміну від попередніх місяців, на сировинному ринку молока сталися помітні цінові зміни, пише Інфагро.

Про значне зниження закупівельних цін не йдеться. В Україні молоко-сировина в середньому подешевшало на 5-6% проти зимових цінових піків, тоді як у країнах ЄС ціни з грудня обвалилися на 20-25%.

Динаміка заготівельної ціни за поточних умов не вирішить проблем експортерів, але допоможе вітчизняним виробникам свіжої молочної продукції підтримати попит на полицях магазинів, збільшивши кількість акцій і дисконтів, а сироварам – скласти конкуренцію дешевим польським сирам, обсяги імпорту яких цього року зростають із кожним місяцем.

Закупівельна ціна молока сільгосппідприємств у травні знизилась у середньому на 40 коп.

За підсумками травня розрахункова маржа виробництва сирого молока стабілізувалася на 7%. Як і очікувалося, попри зниження закупівельних цін на сировину, здешевлення внутрішніх ринкових цін концентрованих кормів збалансувало розрахункову маржу.

У червні можлива певне додаткове корегування ціни з подальшою її стабілізацією.

За оцінками, поголів’я корів у промисловому сегменті скоротилося на 0,8%, тобто майже вийшло на рівень травня 2022 року.

Виробництво молока у сільгосппідприємствах за підсумками чотирьох місяців зросло на 8,3% відносно низької торішньої бази. Господарства населення скоротили виробництво на 12,6%.

 

agrotimes.ua