Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 06.03.2023

Ринковий оптимізм підштовхнув ціни на залізну руду до 8-місячного максимуму

Ф’ючерси руди на Даляньській біржі за тиждень 24 лютого – 3 березня 2023 року зросли на 1,8% в порівнянні з попереднім тижнем

Травневі ф’ючерси на залізну руду, що найбільше торгуються на Даляньській товарній біржі, за тиждень 24 лютого – 3 березня 2023 року зросли на 1,8% в порівнянні з попереднім тижнем – до 919 юанів/т ($133,15/т). Таким чином, котирування ЗРС сягнули 8-місячного максимуму. Про це свідчать дані Nasdaq.

На Сингапурській біржі квітневі ф’ючерси станом на 3 березня 2023-го знизилися на 1,5% в порівнянні з 24 лютого поточного року – до $126,5/т.

На початку минулого тижня котирування залізної руди в Китаї знижувалися, оскільки місцеві регуляторні органи намагалися стримати ринок від різкого підвищення цін на фоні очікуваного збільшення попиту на сировину.

Позитивні очікування ринку підтверджуються заявами основних виробників залізної руди, зокрема BHP Group BHP.AX та Rio Tinto RIO.AX, RIO.L. Найбільші світові гірничо-видобувні компанії повідомили про ознаки відновлення попиту на сировину в Китаї після скасування обмежень щодо коронавірусу та запровадження заходів підтримки для сектору нерухомості.

Завдяки сприятливим перспективам для Китаю ціни на залізну руду в Даляні та Сінгапурі вийшли за межі торгового діапазону $120-130/т, в якому вони перебували протягом останніх кількох тижнів.

Однак ціни почали знижуватися після того, як деякі металургійні потужності Таншаню та Ханьданю зупинили виробництво через значне забруднення повітря. Тривалість обмежень не вказана, але вони пов’язані з відкриттям щорічного засідання парламенту Китаю 5 березня 2023 року. Зазвичай Пекін докладає значних зусиль для забезпечення чистого повітря перед цією щорічною подією.

Негативний вплив на ринок також чинило збільшення запасів руди в портах країни на початку минулого тижня – на 1,2%, до найвищого рівня з вересня 2022 року.

Водночас очікуване зростання попиту на сталь підтримує ціни на залізорудну сировину на достатньо високому рівні. Уже наприкінці минулого тижня котирування підвищилися, оскільки Китай оприлюднив дані про виробничу діяльність промисловості за лютий 2023-го. Офіційний PMI промисловості за місяць сягнув найвищого рівня з квітня 2012 року, що позитивно вплинуло на ринок руди та очікування щодо пожвавлення попиту.

Зростанню котирування також посприяло швидке зняття обмежень на виробництво в Таншані та Ханьдані. Уже 2 березня провідні сталеливарні центри Китаю знову відновили роботу, оскільки якість повітря покращилася.

«Скасування обмежень частково сприяло зростанню цін на залізну руду. Крім того, запаси сировини на металургійних комбінатах коливаються на відносно низькому рівні, що підтримує ціни», – коментують аналітики Haitong Futures.

Найближчим часом ціни на сировину залишатимуться на рівні, близькому до $130/т, оскільки металурги не можуть дозволити собі купувати руду за вищими цінами. Котирування ЗРС зростають швидше, ніж ціни на сталь, а через це підприємствам важко отримати прибутки. Окрім того, прогнозоване зростання виробництва сталі перешкоджатиме підвищенню маржі меткомбінатів.

Як повідомляв GMK Center, на китайському ринку залізної руди, за даними Mysteel, у 2023 році утвориться надлишок пропозиції, оскільки попит з боку виробників сталі, імовірно, зменшиться. Очікується, що внутрішня пропозиція ЗРС у Китаї, включаючи видобуток на місцевих рудниках та імпорт, у поточному році зросте на 23 млн тонн р./р. – до 1,41 млрд тонн. При цьому загальний попит прогнозується на рівні 1,39 млрд тонн, що на 3,6 млн тонн менше від показника 2022-го.

 

gmk.center