Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.03.2021

Ринок азотних добрив може зрости у 2021 році на 8-10%

В коментарі інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна», Голова правління ПрАТ «АЗОТ» Віталій Скляров озвучив прогноз, що у 2021 році споживання мінеральних добрив українським АПК збільшиться на 8-10% – з 4 млн тонн до 4,4 млн тонн.

«Ми очікуємо, що в цьому році галузь продовжить зростання. Угоди, які ми бачимо в І кварталі, а також активність фермерів дають нам достатньо приводів для оптимізму. Початок року характеризується хорошим стійким попитом на азотні добрива, ми бачимо це по заявкам. Образно кажучи, нашу продукцію «розмітають» буквально з-під гранбашні – ми зараз практично не працюємо на склад. Плюс аграрний цикл і закупівлі добрив в цьому році почалися раніше приблизно на півтора місяця. Одна з причин підвищеного попиту – очікування гарного врожаю через достатню кількість опадів в цьому році в Україні. Також ми очікуємо позитивного ефекту від введення ринку землі. Цієї осені попит на добрива може виявитися вище, ніж зазвичай, оскільки в власну землю люди вкладатимуть більше, аніж в орендовану», – підкреслив Скляров.

За словами Склярова, є й інша фундаментальна причина зростання попиту на добрива – глобальна. Через Covid-19, в світі істотно виріс попит на продовольство і відповідно зростають ціни на базові аграрні commodities.

За оцінками керівника «Азоту», подальші позиції українських виробників в загальній структурі споживання визначатимуть ціни на газ, що є основною сировиною для виробництва добрив.

«Це не секрет, що в 2020 році українські виробники, і це стосується не тільки заводів Ostchem, змогли модернізувати базові промислові майданчики, поліпшити виробничі показники і збільшити частку ринку. Це сталося завдяки трьом ключовим факторам – ембарго на російські добрива, прийнятним цінам на газ і значним інвестиціям в хімічні заводи, спрямованим на поліпшення показників собівартості і цін для споживачів. Якщо ці фактори збережуться, українські виробники продовжать зміцнювати свої позиції і в наступному році», – зазначив Скляров.

За його словами, за підсумками 2020 року обсяг імпорту азотних добрив знизився на 38-40%, а за основними видами добрив – практично вдвічі.

«На тлі різкого підвищення ціни на газ, нам все ж вдалося утримати ціни для фермерів на прийнятному рівні. В результаті ми змогли істотно потіснити імпортерів. Ми домоглися того, що імпорт багатьох добрив став просто економічно невигідним. Паралельно українські виробники запустили систему кредитування через 8 українських банків. І, таким чином, ми перевернули архітектуру ринку з ніг на голову. Якщо коротко описати, що сталося – я скажу так: на українському ринку першу скрипку грають українські виробники, які запропонували споживачеві абсолютно конкурентні ціни», – резюмував Скляров.

groupdf.com