Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 02.03.2020

Середньозважена ціна РДН ОЕС у лютому знизилась порівняно з січнем

З моменту запуску з 1 липня 2019 року незалежного ринку електричної енергії в Україні учасники отримали змогу вільно закуповувати та продавати електроенергію на спеціалізованих торгівельних майданчиках та відповідних ринках, одним з яких є ринок «на добу наперед».

РИНОК «НА ДОБУ НАПЕРЕД» (РДН) – сегмент ринку, на якому здійснюється купівля‐продаж електричної енергії на наступну добу за днем проведення торгів за вільними конкурентними цінами.

Показник середньозваженої ціни на РДН Об’єднаної енергетичної системи України (ОЕС) за лютий 2020 року за розрахунками ДП «Держзовнішінформ» знизився відповідно до січня 2020 року більше ніж на 12%.  Аналіз ринку за останні шість місяців показує – щомісячна середньозважена ціна електроенергії на РДН ОЕС за пів року з вересня 2019 року по лютий 2020 року демонструє тенденцію до зниження (червона лінія тренду у графіку). У січні 2020 року зафіксоване зростання місячної середньозваженої ціни не дивлячись на те, що місяць не відрізнявся особливим зниженням температури, що могло вплинути на обсяги споживання та ціну, але вже у лютому 2020 знову спостерігається падіння показника до рівня близького до місячної середньозваженої ціни у грудні 2019 року.

Матеріал підготовлено відділом досліджень промислово-сировинних ресурсів та енергетики. У відділі ви можете замовити цінові довідки із підтвердженням цін електричної енергії на РДН та ВДР та подекадним порівнянням середньозважених цін. Детальніше ознайомитись з переліком послуг відділу досліджень промислово-сировинних ресурсів та енергетики ДП “Держзовнішінформ” можна за посиланням – http://bit.ly/2UXNl4M.

Джерело даних – ДП «Оператор ринку», Розрахунки – ДП «Держзовнішінформ».