Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.03.2021

Сергій Дейнеко та Рустамас Любаєвас підписали план розвитку співробітництва між прикордонними відомствами України та Литовської Республіки

Зустріч керівників прикордонних відомств України та Литовської Республіки  відбулася в онлайн режимі, враховуючи епідеміологічну ситуацію.

Очільники відомств все ж висловили сподівання, що відновити безпосередні зустрічі вдасться в найближчий час, як тільки знизиться рівень поширення коронавірусу.

Під час зустрічі Сергій Дейнеко та Рустамас Любаєвас підтвердили наміри подальшого розвитку співробітництва та підписали відповідний План на 2021-2022 роки.

Основні напрями співпраці включають обмін досвідом у сфері охорони кордону, аналізу ризиків та обміну інформацією, протидії корупційним проявам, підготовки та перепідготовки експертів радіаційного та хімічного контролю. Окрім цього, прикордонні відомства обох країн будуть розвивати співробітництво й у сфері організації кінологічної служби, підготовки персоналу, а також взаємодії оперативних підрозділів.

Обмінюючись інформацією керівники прикордонних відомств України та Литовської Республіки констатували, що через пандемію COVID-19 пасажиропотік на кордоні в обох країнах суттєво знизився. При цьому під час здійснення пропускних операцій прикордонники виконують обов’язки в засобах індивідуального захисту.

Також схожими залишалися ризики, що впливають на охорону кордону, зокрема незаконна міграція, переміщення контрабандних товарів, левову частину яких становлять тютюнові вироби, а також політична ситуація в Республіці Білорусь.

Окремо Сергій Дейнеко та Рустамас Любаєвас детально зупинилися на інженерному облаштуванні державного кордону, особливо на використанні систем відеоспостереження. Литовська сторона підтримала Україну в необхідності розвивати цю складову незважаючи на те, що звісно вона потребує фінансових вкладень. Натомість онлайн контроль дуже ефективний для якісної охорони кордону. Рустамас Любаєвас зазначив, що литовські прикордонники наразі відстежують 100% ділянки кордону з Росією та нарощують системи відеоспостереження на кордоні з Білоруссю. Зі свого боку Сергій Дейнеко відмітив ефективність охорони українського кордону на тих ділянках, де вже встановлені системи спостереження. Литовська сторона запросила ознайомитися з їх досвідом використання таких систем, в т.ч. на морській ділянці, та пообіцяла всіляко ділитися досвідом у цьому напрямку.

Також під час зустрічі українська сторона зазначила, що Державна прикордонна служба України продовжує реформуватись та відмітила важливість підтримки міжнародних партнерів на шляху реалізації завдань по її реформуванню, зокрема в контексті інтегрованого управління кордонами.

Сергій Дейнеко подякував литовській стороні за підтримку Державної прикордонної служби України.

Джерело: Урядовий портал.