Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 30.07.2019

Шість державних стартапів працюватимуть над євроінтеграційними інноваційними рішеннями

В рамках  EU Association Lab відібрано 6 команд-переможців, які візьмуть участь у шестимісячній інкубаційній програмі для розробки інноваційних рішень у сфері імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомляє Євроінтеграційний портал на своєму сайті.

Переможцями стали:

– Відкритий реєстр професійних водіїв, які здійснюють перевезення пасажирів та вантажів (Міністерство інфраструктури України).  Інструмент, завдяки якому перевізники отримають інформацію про професійних водіїв, а контролюючий орган зможе верифікувати кваліфікаційні картки водіїв, яка засвідчує компетентність водія. Мінінфраструктури отримає можливість обміну інформацією з контролюючих органів інших країн про водіїв, у яких є кваліфікаційна картка водія.

– Комплексна модель для прогнозування економічного і соціального розвитку регіонів України (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України). Проект для підвищення інституційної спроможності у сфері прогнозування економічного і соціального розвитку регіонів на сценарній основі шляхом підвищення кваліфікації фахівців з питань стратегічного планування.

– Маркетингова модель науки для бізнесу S2BMM (Міносвіти і науки України). Створення дієвого інструменту комунікації та ефективної взаємодії представників бізнесу та наукової спільноти України, який дасть можливість бізнесу знайти та втілити інновації, необхідні для розвитку його потужностей, а науковцям – реалізувати свій науковий потенціал та комерціалізувати результати свого дослідження.

– NOMOS Noise monitoring system (Державна авіаційна служба України). Підвищення обізнаності населення щодо рівнів та контурів шуму навколо аеропортів, інтеграція інформації від аеропортів всієї України на одному ресурсі.

– Стале споживання для учнівської молоді (Міністерство освіти і науки України). Мета ідеї – запровадити зручний онлайн інструмент наскрізної освіти, що містить інформаційні матеріали для вчителів, що допоможуть сформувати у школярів відповідальне споживання товарів та послуг, орієнтованe на здоровий спосіб життя, раціональне поводження з ресурсами і дбайливе ставлення до довкілля.

Протягом інтенсивної  програми на базі 1991 Open Data Incubator фахівці українських міністерств спільно з представниками органів державного управління, бізнесу та громадянського суспільства працюватимуть над новими підходами для імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. На команди чекають регулярні зустрічі з профільними менторами та тренінги з бізнес моделювання, налагодження партнерств, побудови маркетингової та комунікаційних стратегій. Окрім того, командам допоможуть підібрати найбільш релевантне технічне рішення для реалізації їх ідей.

Результати роботи над проектами учасники публічно представлять у лютому/березні 2020 року.

Довідково:

Програма EU Association Lab створена спільно Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) за підтримки 1991 Open Data Incubator. Вона є складовим компонентом проекту «Консультаційний фонд підтримки асоціації Україна-ЄС», який фінансується Федеральним Урядом Німеччини.

Програма стартувала у вересні 2018 та у першому циклі п’ять команд з представників міністерств та відомств вже створили та розвивають прототипи рішень, які  сприятимуть імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.