У Верховній Раді пропонують посилити відповідальність за порушення правил використання земель та самовільне зайняття земельної ділянки.
Відповідні законопроєкти № 6123 і №6124 зареєстровані у ВРУ. Про це свідчать дані Ради.
«Ціллю прийняття законопроекту №6123 „Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки“ є посилення кримінальної відповідальності за порушення земельного законодавства України (самовільне зайняття земельної ділянки) через збільшення штрафної санкції», — йдеться в документі.
Так, пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, а саме — у статті 1971 збільшити штраф за самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику з «від 200 до 300» неоподатковуваний мінімум доходів громадян (НМГД) до «від 900 до 2 тисяч» НМДГ.
«Практика показує, що саме адміністративна відповідальність є найбільш реалістичним наслідком за використання земель не за цільовим призначенням та за порушення інших правил використання земель. Однак, наявні на сьогодні штрафи не відповідають реаліям сьогодення та втратили функцію превенції заподіяння правопорушення. Вказані грошові суми штрафів не відлякують потенційних порушників законодавства, що призводить до зростання кількості використання земель не за цільовим призначенням та до інших порушень правил використання земель», — вказано у документі.
Так, законопроектом №6124 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення правил використання земель та самовільне зайняття земельної ділянки» пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме — у статті 53 збільшити штраф за порушення правил використання земель для громадян з «від 5 до 25» НМДГ до «від тисячі до 3 тисяч» НМДГ, а для посадових осіб — з «від 15 до 30» НМДГ до «від 5 тисяч до 7 тисяч» НМДГ.
«Також пропонується також збільшити штраф за самовільне зайняття земельної ділянки через внесення змін до статті 531 зазначеного Кодексу, для громадян — з „від 10 до 50“ НМДГ до „від 2 тисяч до 6 тисяч“ НМДГ, для посадових осіб — з „від 20 до 100“ НМДГ до „від 4 тисяч до 10 тисяч“ НМДГ», — йдеться у законопроєкті.