Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.12.2019

Швейцарія підтримує програму розвитку торгівлі в органічній та молочній сферах України

Стартувала нова швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України». Днями відбулося перше засідання наглядової ради програми, повідомили у керівництві програми, пише AgroTimes

Цілями програми є підвищення якості та безпечності продукції у згаданих секторах, а також підвищення торговельного потенціалу на внутрішньому та зовнішньому ринках продукції з вищою доданою вартістю.

Очікується, що в результаті впровадження програми приватні малі і середні підприємства, а також органи держвлади, що працюють в органічному і молочному секторах, сприятимуть розвитку сталої торгівлі та створенню робочих місць в цих секторах.

Програмою передбачається підтримка політичного діалогу із залученням широкого кола зацікавлених сторін для вдосконалення нормативно-правової бази та бізнес-середовища.

У рамках програми буде підтримано створення Органічної платформи для зростання торгівлі органічною продукцією з вищою доданою вартістю на внутрішньому і зовнішньому ринках.

У молочному секторі програма працюватиме над підвищенням рівня довіри до вітчизняної молочної продукції через підтримку інформаційної кампанії для споживачів. Для цього спільно з бенефіціарами програми планується впровадження в Україні програми контролю сирого молока, еквівалентної підходам у країнах ЄС у забезпеченні прозорості та простежуваності на етапі виробництва молока та введення його в обіг.

Дані про якість та безпечність сирого молока мають стати важливим джерелом інформації для ризик-орієнтованого інспектування. Мінекономіки та Держпродспоживслужба отримають технічну підтримку в підвищенні компетенцій у проведенні оцінки ризиків та застосування ризик-орієнтованих концепцій у своє операційне середовище.

Важливим аспектом у розбудові торговельного потенціалу стане доступ до ринку дрібних виробників молочної продукції.

Також спільно з партнерськими організаціями державного та приватного секторів програма розбудовуватиме сервіси доступних знань і технічної інформації для широкого кола користувачів.

Довідково. Програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві з консалтинговою компанією SAFOSO AG (Швейцарія) та фінансується Швейцарською Конфедерацією через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).