Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.12.2019

Швейцарія підтримує програму розвитку торгівлі в органічній та молочній сферах України

Стартувала нова швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України». Днями відбулося перше засідання наглядової ради програми, повідомили у керівництві програми, пише AgroTimes

Цілями програми є підвищення якості та безпечності продукції у згаданих секторах, а також підвищення торговельного потенціалу на внутрішньому та зовнішньому ринках продукції з вищою доданою вартістю.

Очікується, що в результаті впровадження програми приватні малі і середні підприємства, а також органи держвлади, що працюють в органічному і молочному секторах, сприятимуть розвитку сталої торгівлі та створенню робочих місць в цих секторах.

Програмою передбачається підтримка політичного діалогу із залученням широкого кола зацікавлених сторін для вдосконалення нормативно-правової бази та бізнес-середовища.

У рамках програми буде підтримано створення Органічної платформи для зростання торгівлі органічною продукцією з вищою доданою вартістю на внутрішньому і зовнішньому ринках.

У молочному секторі програма працюватиме над підвищенням рівня довіри до вітчизняної молочної продукції через підтримку інформаційної кампанії для споживачів. Для цього спільно з бенефіціарами програми планується впровадження в Україні програми контролю сирого молока, еквівалентної підходам у країнах ЄС у забезпеченні прозорості та простежуваності на етапі виробництва молока та введення його в обіг.

Дані про якість та безпечність сирого молока мають стати важливим джерелом інформації для ризик-орієнтованого інспектування. Мінекономіки та Держпродспоживслужба отримають технічну підтримку в підвищенні компетенцій у проведенні оцінки ризиків та застосування ризик-орієнтованих концепцій у своє операційне середовище.

Важливим аспектом у розбудові торговельного потенціалу стане доступ до ринку дрібних виробників молочної продукції.

Також спільно з партнерськими організаціями державного та приватного секторів програма розбудовуватиме сервіси доступних знань і технічної інформації для широкого кола користувачів.

Довідково. Програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві з консалтинговою компанією SAFOSO AG (Швейцарія) та фінансується Швейцарською Конфедерацією через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).