Найбільший завод Sorfert поки що не отримав ліцензію, проте в компанії сподіваються, що це відбудеться найближчим часом, і виробництво буде запущено після місяця вимушеного простою.
У Лівії також діє заборона на експорт аміаку і карбаміду без наявності ліцензій, і виробники змушені зупиняти виробництво через відсутність продажів на експорт.
У Єгипті керівництво країни визначило квоти для поставок карбаміду на внутрішній ринок для виробників, що скоротить вільні обсяги товару на експорт. У грудні-січні має бути поставлено 125 тис. тонн, лютому-травні – 200 тис. тонн, червні-вересні – 140 тис. тонн. Зараз проходять переговори між виробниками карбаміду і урядом. Виробники просять уряд знизити квоти для поставок карбаміду на внутрішній ринок.
У такій ситуації покупці змушені шукати альтернативні джерела поставок гранульованого карбаміду, а різке скорочення вільних обсягів товару на ринку спричиняє підвищення його вартості. Підтвердженням цього є зростання цін на гранульований товар на світовому ринку в другій декаді грудня більш ніж на 20 дол. США/т.