Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 17.12.2013

Скорочення вільних обсягів гранульованого карбаміду на експорт в Північній Африці спричинило зростання цін на цей товар на світовому ринку

Найбільший завод Sorfert поки що не отримав ліцензію, проте в компанії сподіваються, що це відбудеться найближчим часом, і виробництво буде запущено після місяця вимушеного простою.

У Лівії також діє заборона на експорт аміаку і карбаміду без наявності ліцензій, і виробники змушені зупиняти виробництво через відсутність продажів на експорт.

У Єгипті керівництво країни визначило квоти для поставок карбаміду на внутрішній ринок для виробників, що скоротить вільні обсяги товару на експорт. У грудні-січні має бути поставлено 125 тис. тонн, лютому-травні – 200 тис. тонн, червні-вересні – 140 тис. тонн. Зараз проходять переговори між виробниками карбаміду і урядом. Виробники просять уряд знизити квоти для поставок карбаміду на внутрішній ринок.

У такій ситуації покупці змушені шукати альтернативні джерела поставок гранульованого карбаміду, а різке скорочення вільних обсягів товару на ринку спричиняє підвищення його вартості. Підтвердженням цього є зростання цін на гранульований товар на світовому ринку в другій декаді грудня більш ніж на 20 дол. США/т.