Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.05.2021

Socar запропонує газові «терми» з липня

Компанія Socar New Enegry, майбутній оператор постачань ресурсів «Роснафти» в Україну, почала предметні перемовини про співпрацю з українськими імпортерами СВГ.

Про це enkorr повідомили учасники ринку.

Протягом 18-19 травня в київському офісі компанії «Сокар-Україна» було проведено зустрічі з провідними операторами, зокрема з «Надєждою», WOG, OKKO, «БРСМ», «Авантаж-7», KLO.

Планується, що перший обсяг pf TERM-контрактами компанія зможе запропонувати з липня 2021 р. У трейдерських колах циркулює інформація про те, що премія за контрактом може скласти $25/т до середньомісячного значення котирування Argus daf Brest.

За словами учасників зустрічей, Socar New Enegry анонсував конкретику в частині диференціала за TERM-контрактами на наступному тижні.

«Зрозуміло, що їм хочеться якомога дорожче, та, з іншого боку, є відчуття, що вони розуміють, що треба говорити про зниження на 1-2 долари, а не підвищення диференціала», – каже один із відвідувачів офісу «Сокара», який побажав залишитися невідомим.

Нагадаємо, що премія за TERM-контрактами з Proton Energy в 2021 р. становила $16,8/т.

Поки Socar New Enegry пропонує спотові партії автогазу «Роснафти» в травні й червні з премією $40/т до середньомісячного daf Brest. Таку ціну українські трейдери вважають адекватною, оскільки спред між котируваннями daf Brest і daf Ukraine, на яку орієнтуються довгі контракти ТШО і «Лукойлу», за 20 днів травня склав $74.

«З урахуванням мита вийде приблизно +$50, і це вигідніше, ніж будь-якої ресурс із Росії, Білорусі чи Казахстану. Інша справа, що цей газ нікому зараз не потрібний. Черга за ним явно не вишикується. Можливо, ближче до середини червня ситуація зміниться», – зазначив у розмові з enkorr один із учасників закритих зустрічей із Socar New Enegry.

Опитані співрозмовники відзначають, що Socar New Enegry акцентує на готовності розпочати відвантаження СВГ в кінці травня, хоча оператори вважають таку ймовірність вкрай низькою. Так, на 20 число в травневих планах «Російських залізниць» заявок із заводів «Роснафти» в Україну немає.

«Це не відбувається так швидко. У кращому разі перші обсяги поїдуть у першій декаді червня», – вважає один із опитаних трейдерів.

Раніше enkorr повідомляв, що SOCAR стала експортним оператором нафтопродуктів «Роснафти» в Україну й підписала відповідний контракт. Згідно з наявною інформацією, курирувати продаж і спілкування з українськими контрагентами буде швейцарський офіс Socar Trading. Тим часом, не виключено і роль українського офісу компанії в розподілі й продажу обсягів.

enkorr.ua