Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.12.2022

Спеціалістка спрогнозувала ціну яблук

Добрий урожай, невисока якість, складності зберігання яблук тиснуть на ціну на тлі зменшення попиту. Тому ціна навряд чи зміниться найближчим часом.

Про це у своїй колонці на AgroTimes пояснила Марія Лакєєва, аналітикиня аграрних ринків.

«Думаю, за підсумками сезону показники валового збору будуть на достатньо високому рівні, – зазначила вона. – Однак через недотримання технологій у багатьох господарствах якість вирощеної продукції істотно гірша в цілому, якщо порівнювати з попередніми роками. Точніше так: якість яблук вкрай неоднорідна, що залежало передусім від можливостей господарства придбати необхідні засоби захисту».

Марія Лакєєва, відзначила, що на ринку присутня значна кількість яблук, які неможливо закласти на тривале зберігання.

Ціна на яблука вже знизилася до минулорічного рівня і, враховуючи ситуацію в країні, ця тенденція буде зберігатися щонайменше ще кілька тижнів.

За даними експертки, із віяловими та аварійними відключеннями електроенергії процес закладання яблук на зберігання помітно ускладнився. Також уповільнилися темпи збуту яблук через падіння попиту і купівельної спроможності через війну.

Через обмежений обсяг експорт не вплине на ціну яблук.

«Отже, найближчим часом цінова ситуація на ринку яблук навряд чи зміниться, – резюмувала Марія Лакєєва. – Виробники в першу чергу продаватимуть товар, який не підходить для тривалого зберігання. Якщо надалі пропозиція буде зменшуватися, то можливе незначне зростання попиту на яблука. Цьому може сприяти і нестабільний курс валют, адже на фоні здорожчання екзотичних фруктів яблука виглядатимуть більш привабливо для українських споживачів».

 

agrotimes.ua