Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 17.01.2020

Спеціалісти компанії DARPA створили “живі” блоки цементу

Спеціалісти з хімічного інжинірингу науково-дослідницького агенства DARPA в США створили “живий” цемент.

Про це повідомляє The Nwe York Times.

Новий цемент утворений з кількох бактеріальних колоній, які мають можливість відновлюватись при пошкоджені.

В основі нового типу цементу лежить використання головної бактеріальної групи Synechococcus cyanobacteria, що раніше детально вивчалась і стала найбільш підходящим кандидатом для основи розчину. Дана бактеріальна група поміщається у розчин желатину та піску, а потім під впливом мінералізації і вуглецю, фінальна композиція розчину формує достатньо міцний цемент, який не поступається своєю міцністю традиційному. А з урахуванням самовідновлювальних властивостей такі “живі цементні блоки” від DARPA в найближчому майбутньому можуть стати новим стандартом в будівельних роботах.

За попередніми дослідженнями такі блоки мають ще ряд особливих властивостей – наприклад, вони можуть ефективно конвертувати вуглекислий газ у кисень, за наявності деяких дешевих сторонніх каталізаторів, вирішити проблему стійкості цементу при високій вологості.

Повний опис нового цементу переглядайте за посиланням.