Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 29.03.2021

Спрямування коштів на субсидування «зеленої» енергетики може призвести до деіндустріалізації України

Промислові підприємства України закликають владу спрямовувати кошти від податку на викиди СО2 на модернізацію підприємств замість субсидування «зеленої» енергетики.

Про це йдеться в листі промислових об’єднаннь та асоціацій прем’єр-міністру України Денису Шмигалю.

Лист підписали ОП «Укрметалургпром», «Федерація металургів України», Асоціація «Укрцемент», НПА «Укркокс», Українська асоціація виробників феросплавів «УкрФА», Союз хіміків України та АВСП «Скло України».

На думку «Укрметалургпрому», екоподаток необхідно спрямовувати на модернізацію підприємств, а для розрахунків із «зеленою» енергетикою уряд має випустити «зелені» євробонди в ЄС під мінімальні відсотки.

«Держава має взяти на себе виконання зобов’язань перед інвесторами в відновлювані джерела енергії. Для цього потрібно компенсувати фінансовий дефіцит, що виникає шляхом випуску «зелених» євробондів у ЄС під мінімальні відсотки. Без системної допомоги з боку ЄС Україні буде практично неможливо досягти цілей зі скорочення викидів СО2 без критичної шкоди для національної економіки», – йдеться в листі об’єднання.

Згідно з «Укрметалургпром», для декарбонізації української промисловості у 2021-2030 рр. необхідно інвестувати €37 млрд. У промисловості відсутні власні джерела для фінансування проєктів декарбонізації. Зокрема, за підсумками третього кварталу 2020 року загальний збиток у промисловості сягнув 45 млрд грн, зокрема в металургії – 10,2 млрд грн.

«Збільшення податкового навантаження на українську промисловість на 40 млрд грн в умовах економічної кризи гарантовано призведе до повної втрати нашої промисловості і деіндустріалізації України. Відсутність джерел для багатомільярдних інвестицій в екомодернізацію і декарбонізацію призведе не лише до закриття багатьох українських підприємств, а й до загального падіння економіки України», – наголошує «Укрметалургпром».

Нагадаємо, що у 2020 році Міністерство енергетики та вугільної промисловості спільно з Державним агентством енергоефективності та енергозбереження України розробили законопроект, який пропонує спрямувати надходження від сплати податку на викиди СО2 – близько 900 млн грн на рік – до фонду енергомодернізації промислових підприємств.

 

gmk.center