Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.01.2023

Срібло може досягти 9-річного максимуму в 2023 році – аналітики

Ціни на срібло цього року можуть досягти дев’ятирічного максимуму в 30 доларів за унцію – можливо, випередивши ціни на золото.

Про це пише CNBC.

Як зазначає Bloomberg, наразі спотові ціни на срібло коливаються у проміжку 23,6 – 23,9 дол за укцію.

Востаннє ціни на срібло досягали рівня в 30 доларів за унцію в лютому 2013 року, свідчать дані Refinitiv.

Недостатні поставки срібла, а також його тенденція бути більш ефективним, ніж золото, в періоди високої інфляції є ключовими факторами, що підтримують прогноз, заявили аналітики CNBC.

“Срібло історично приносило приріст близько 20% на рік в роки високої інфляції. Враховуючи цей послужний список, а також те, наскільки дешевим залишається срібло відносно золота, не буде несподіванкою, якщо цього року ціна на срібло зросте до $30 за унцію, хоча це, ймовірно, зустріне значний опір”, – зазначила Джені Сімпсон, керуючий директор ABC Bullion.

Спотові ціни на срібло досягли рекордного рівня $49,45 у 1980 році на фоні 13,5% інфляції, порівняно з приблизно $4 у 1976 році, коли рівень інфляції був нижчим і становив 5,7%.

“Срібло в дефіциті і спостерігається помітне скорочення наявних фізичних запасів у нью-йоркському та лондонському фізичних хабах, більше, ніж у випадку із золотом”, – сказав Нікі Шилз, керівник відділу стратегії металів у компанії MKS PAMP, що займається торгівлею дорогоцінними металами.

Шилз додав, що протягом наступних п’яти років очікується дефіцит срібла в обсязі понад 100 мільйонів унцій, оскільки промисловий попит стимулюватиме обмежену пропозицію.

Водночас у четвер ціни на золото досягли дев’ятимісячного максимуму, а потім трохи знизилися, оскільки інвестори чекали на економічні дані з США, які можуть вплинути на курс Федеральної резервної системи щодо посилення монетарної політики.

Спотове золото знизилося на 0,5% до 1 937,16 доларів за унцію після досягнення максимуму з квітня 2022 року. Ф’ючерси на золото в США знизилися на 0,3% до 1 937,60 доларів.

 

www.epravda.com.ua