ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 20.07.2021

Стало відомо скільки малини експортує Україна

Україна посідає 7 місце в рейтингу найбільших світових виробників малини. Очолюють цей рейтинг Російська Федерація, Мексика та Сербія. В нашій країні щорічно виробляється близько 35 тис. тонн малини, при цьому 89% вирощується в господарствах населення. Експортується 14% малини вирощеної промисловим способом або 2% від загального виробництва. Про це повідомляє УКАБ, пише agronews.ua.

«Вирощена малина переважно споживається в рамках країни, і частка експорту незначна. В 2020 році було експортована 539 тонн малини, що становить 14% промислово вирощеної малини або ж лише 2% загального обсягу виробництва. При цьому, практично єдиним споживачем української свіжої малини була Польща. Якщо ж експорт малини здійснюється в літні місяці, то в інші періоди Україна імпортує дану ягоду, хоча обсяги імпорту незначні. В 2020 році було імпортовано 65 тонн свіжої малини. Основними постачальниками даної ягоди були Марокко (40% імпорту в грошовому вимірі), Польща (20%) та Португалія (16%)», – розповідає  Світлана Литвин, аналітикиня УКАБ.

Найбільше малини в 2020 році було вирощено в Київській, Донецькій, Дніпропетровській, Вінницькій та Харківській областях. Сукупно підприємствами цих областей генерується 39% українського валового збору малини.

«Сприятливі погодні умови цього року дають підстави сподіватися на гарний врожай цієї ягоди і, відповідно, комфортну для споживачів ціну», – йдеться у повідомленні УКАБ.