Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.11.2021

Статус схвалених експортерів – потужний інструмент для підтримки українського бізнесу

Статус «схвалених експортерів» – потужний інструмент підтримки вітчизняних експортерів, що дозволить розкрити торговий  потенціал України.  Про це було зазначено у вітанні Першої віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко сьогодні, 25 листопада, під час Другої міжнародної конференції з питань діяльності схвалених експортерів, організованої Асоціацією експортерів і імпортерів “ЗЕД”. Участь у зустрічі взяли заступник Міністра економіки України Ігор Дядюра, представники Уряду, експортерів, профільних асоціацій та експерти.

«Статус “схваленого експортера” – це можливість для експортерів спростити та прискорити митне оформлення товарів, що відкриває більші перспективи для просування української продукції на зовнішні ринки та сприяє розвитку міжнародної торгівлі. Нам важливо почути бізнес, щоб зрозуміти, як сприяти широкому застосуванню цього інструменту. Сьогоднішня зустріч дасть нам можливість переглянути ключові питання щодо використання цього інструменту», – прокоментував заступник Міністра Ігор Дядюра.

Також статус «схваленого експортера» – це важливий чинник детінізації економіки та стимулювання локалізації виробництва. Підприємства, які бажають отримати відповідний статус, проходять процедуру перевірки, зокрема,  щодо наявності порушень законодавства та декларують його дотримання. Такі компанії стають більш відкритими, прозорами і, як наслідок, об’єктивно відмежовуються від тіньового бізнесу.

Крім того, можливість спрощеного декларування походження товару в комерційних документах стимулює розвиток української промисловості, зокрема, збільшення кількості виробників, орієнтованих на експорт. Це дозволить підтримати українську промисловість на всіх етапах: від виробництва конкурентоспроможної продукції до опанування певної частки міжнародного ринку.

www.me.gov.ua